Archiwum artykułów

Zdrowo i estetycznie przy Wielkanocnym stole

Pięknie przystrojone stoły, pomysły kulinarne i zdrowa żywność na Wielkanocnym stole to plon Regionalnego Konkursu o Żywieniu i Promocji Zdrowia, który odbył się kilka dni temu w Zespole Szkół nr 2 w Dąbiu. Do zdrowego żywienia namawiali przedstawicie szkół gimnazjalnych ze Szczecina i regionu, gdyż do nich w tym roku propozycja była adresowana.

dodano: 19.03.2012

Mądre głowy w Zdrojach

Kilka dni temu w Zespole Szkól Specjalnych w Zdrojach odbył się finał wojewódzki 7. edycji konkursu komputerowego „Internetowa Mądra Głowa”. W finale udział wzięło 25 uczniów z 13 placówek szkolnictwa specjalnego z całego regionu.

dodano: 16.03.2012

Bałaganiarze drżyjcie!

Straż Miejska wyruszyła do walki z bałaganiarzami. Od kilku dni na Prawobrzeżu, w ramach wiosennej akcji „Czystość”, strażnicy kontrolują tereny miejskie oraz posesje prywatne. W roku ubiegłym strażnicy nałożyli bałaganiarzom pond sto mandatów, w tym roku od lutego już sześć. Jednym z najbardziej zanieczyszczonych miejsc na Prawobrzeżu jest ulica Hangarowa.

dodano: 16.03.2012

List otwarty

do Mieszkańców Szczecina nieobojętnych na przyszły kształt i charakter naszego miasta. Park Kasprowicza nasze miejsce dla Kultury Wysokiej w Zielonym Sercu Miasta.

dodano: 14.03.2012

Nowe rozkłady jazdy autobusów

Zgodnie z Rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 5 stycznia 2012 r. w sprawie wprowadzenia i odwołania czasu letniego w latach 2012-2016, w dniu 25 marca 2012 r. nastąpi wprowadzenie czasu letniego środkowoeuropejskiego.

dodano: 14.03.2012

ROK JANUSZA KORCZAKA W BAŚNIOWYM

Rok 2012 został ustanowiony przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Rokiem Janusza Korczaka. W ten sposób cała Polska oraz Przedszkole Baśniowe oddaje hołd temu wielkiemu Przyjacielowi Dzieci.

dodano: 13.03.2012

Szkoła na skraju puszczy

Niewiele szkół ma to szczęście, by piękny kompleks leśny zaglądał dzieciom do okien. Odnowiony budynek zielenią swojej elewacji znakomicie wtapia się w obraz Puszczy. Sprawia wrażenie, jakby szkoła żyła z Puszczą w symbiozie, że jest częścią naszego wspólnego skarbu, jakim jest Puszcza Bukowa. Okazuje się, że Puszcza naprawdę wtopiła się w rytm życia szkoły i w dużej części wytycza jej drogę działania.

dodano: 10.03.2012

Kobiety o kobietach

Rola kobiety w społeczeństwie to hasło debaty, która odbyła się 8 marca w Gimnazjum im. Sybiraków na Osiedlu Majowym.

dodano: 08.03.2012

Na pomyłkę nie możemy sobie pozwolić

Jest dżdżysty poranek 3 marca, żołnierze w równym szeregu stoją na placu apelowym. Kolejna zmiana żołnierzy wyrusza do Afganistanu. Takie pożegnania już chyba na nikim nie robią wrażenia, chyba że na rodzinach i na dowódcy, który wysyła swoich żołnierzy na dugi koniec świata na wojnę. Dowódca życzy sobie i wszystkim, byśmy za pół roku się spotkali w komplecie na tym samym placu apelowym. Czy tak będzie?

dodano: 06.03.2012

Marzec 2012 w Klubie Deltadodano: 05.03.2012

Facebook