Archiwum artykułów

Szczucie psem człowieka

Szczucie psem człowieka ma związek z regulacją prawną, która w pewien sposób może dotknąć każdego z nas, a która może przynieść również szerokie konsekwencje prawne, co w świetle powszechnego posiadania psa i czasami wykorzystywania jego „atutów” bywa elementem naszego funkcjonowania.

dodano: 24.10.2011

Radna z powołania

Irena Śliwińska - Radna Rady Osiedla Dąbie już trzecią kadencję pracuje w władzach samorządowych - jak sama mówi, przede wszystkim dlatego, by pomagać, by radą, doświad-czeniem i własnym zaangażowaniem zmieniać na lepsze życie w najstarszej dzielnicy naszego miasta. A że Dąbie to niełatwa  dzielnica do rządzenia, Pani Irena jak i cała rada ma co w Dąbiu robić.

dodano: 08.09.2011

Rowerem na Lewobrzeże

Nareszcie bezpiecznie będzie można przejechać rowerem z Lewobrzeża na Prawobrzeże. W październiku zostanie oddany do użytku ośmiokilometrowy odcinek Drogi Rowerowej wzdłuż Trasy Zamkowej.

dodano: 08.09.2011

100 000 dla Policji

Laboratorium kryminalistyczne Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie otrzyma wsparcie z budżetu województwa zachodniopomorskiego w wysokości 100.000 tys. złotych.

dodano: 08.09.2011

Na Dąbskiej nieco optymistycznie

Z wielkimi nadziejami witała dyr. SP nr 59 Dorota Pijanka swoich uczniów podczas inauguracji roku szkolnego 2011/2012. Jest nadzieja, że w przyszłym roku ruszy dawno oczekiwana rozbudowa szkoły, jest też nadzieja, że najmłodsi uczniowie szybko się zaaklimatyzują i bez problemów przebrną przez pierwsze szkolne dni.

dodano: 08.09.2011

2 miliony złotych na remont Komisariatu Policji Szczecin Dąbie

W środę (tj. 09.03.2011r.) o godzinie 9.00 w Komisariacie Policji Szczecin Dąbie przy ulicy Pomorskiej 15 Prezydent Miasta Szczecin Piotr Krzystek wraz z Komendantem Wojewódzkim Policji w Szczecinie nadinsp. Wojciechem Olbrysiem podpisze porozumienie w sprawie przekazania środków finansowych z Urzędu Miasta w kwocie 2 milionów złotych przeznaczonych na drugi etap remontu powyższego komisariatu.

dodano: 07.03.2011

Konsorcjum firmy Eurovia przejęło plac budowy ul. Struga

 W najbliższych tygodniach wykonawca będzie organizował plac budowy. O planowanych utrudnieniach w ruchu oraz zmianach organizacji przejazdu będziemy informować na bieżąco.

dodano: 22.02.2011

Na rowerze wzdłuż rzeki Płoni

Śniegi puściły i w Dąbiu robota wre! Ruszyła budowa dwukilometrowej trasy spacerowo-rowerowej wzdłuż rzeki Płoni. Aktualnie ukończono blisko 40 procent robót. Planowane oddanie inwestycji to kwiecień 2011 roku. Przede wszystkim jest dobra wiadomość dla rowerzystów. Nareszcie będą mogli bezpiecznie poruszać się na rowerach, po terenach tej części Prawobrzeża.

dodano: 22.02.2011

Nowy pomysł na segregację śmieci

Na początku lutego na Kijewie rusza pilotażowy program Dualnego Systemu Zbiórki Odpadów Komunalnych. Będzie to pierwszy w Szczecinie system rozdzielania odpadów komunalnych przez mieszkańców. Wprowadzane zostaną dwa rodzaje  segregowania śmieci, mokry i suchy. Program realizowany będzie  na  posesjach Spółdzielni Mieszkaniowej „Płonia”.  Inicjatorem pomysłu jest  Spółka SITA JANTRA w Szczecinie.

dodano: 27.01.2011

Ulica Struga do przebudowy

Dobra wiadomość dla mieszkańców Prawobrzeża. Ulica Struga do przebudowy. Urząd Zamówień Publicznych w Warszawie zakończył kontrolę przetargu na „Modernizację drogowego dostępu do portu w Szczecinie.

dodano: 14.01.2011

Facebook