Archiwum artykułów

Morsy płyną do Szczecina

Już niewiele ponad 100 kilometrów ma do pokonania grupa śmiałych morsów, którzy płyną razem z Odrą do Szczecina. W stolicy województwa zachodniopomorskiego wyprawa zamelduje się na mecie na Wałach Chrobrego około godz. 12. Ostatnie kilometry przepłynie wraz z morsami wicemarszałek województwa Andrzej Jakubowski. Po wyjściu na brzeg wyprawa „zacumuje” na statku bazie m/s „Sucharski”.

dodano: 29.11.2011

Mistrzostwa Europy w Pływaniu w TV

Relacje z Mistrzostw Europy w Pływaniu, które w przyszłym tygodniu rozpoczną się w Szczecinie, będzie można oglądać w telewizji, m. in. TVP, TVP Sport oraz Eurosport.

dodano: 29.11.2011

Autobus "B" powraca na stałą trasę

Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego informuje, iż od dnia 28.11. od godz. 11.00 przywraca się stałą trasę linii B tj. osiedle Słoneczne – osiedle Arkońskie.

dodano: 28.11.2011

Najnowsze wieści ze Struga

Przebudowa ulicy Struga nabrała rozpędu. Kilka dni temu rozpoczęły się roboty w okolicach ul. Jasnej. Aktualnie trwają tam wiercenia pod filary przyszłego wiaduktu, który będzie elementem bezkolizyjnego skrzyżowania ulicy Jasnej ze Struga.

dodano: 27.11.2011

Pływackie pokolenia w wodzie

26 listopada 2011 r. po raz pierwszy w Szczecinie na basenie CKS przy ul. Rydla spotkały się pływackie pokolenia podczas „Pierwszego Pływackiego Wyścigu Pokoleń”. Zawody zorganizowane przez Wydział Sportu Urzędu Miejskiego w Szczecinie były jedną z imprez towarzyszących Mistrzostwom Europy w Pływaniu, które odbędą się w naszym mieście w grudniu tego roku. W zawodach udział wzięło ponad siedemdziesięciu zawodników. Jedną z nagród w zawodach były bilety na grudniowe ME.

dodano: 26.11.2011

Dzień Pluszowego Misia

Któż z nas nie bawił się w dzieciństwie misiem? Aby przypomnieć sobie tego zabawnego i ciepłego pluszaka, który kojarzy nam się z domowym ciepłem, bezpieczeństwem i, co najważniejsze, z uśmiechem z dzieciństwa, od kilku lat w szkołach organizowany jest Światowy Dzień Pluszowego Misia.

dodano: 25.11.2011

Autobus "B" - kolejne zmiany w kursowaniu

Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego informuje o zmianach w kursowaniu linii "B".

dodano: 24.11.2011

Szansa dla zabytkowej willi w Zdrojach

Kilka dni temu odbyło się kolejne spotkanie z przedstawicielami stowarzyszenia Ocalmy Zabytek w sprawie budowy Szczecińskiego Szybkiego Tramwaju.

dodano: 23.11.2011

Koniec ze ślubami w Dąbiu

Tylko do końca tego roku działać będzie filia Urzędu Stanu Cywilnego w Dąbiu. Powodem takiej decyzji jest niewielkie zainteresowanie zawieraniem ślubów w tamtym miejscu. Najważniejsze sprawy prowadzone przez USC nadal będzie można załatwić na Prawobrzeżu

dodano: 22.11.2011

Autobusy na rowery

Nowością w szczecińskiej komunikacji miejskiej będzie umieszczenie wewnątrz pojazdów specjalnych mocowań dla rowerów.

dodano: 22.11.2011

Facebook