Archiwum artykułów

Maszt Maciejewicza stanie na Prawobrzeżu?

Na początku marca zdemontowany został Masz Maciejewicza z centrum Szczecina. Jest pomysł aby jego nowe miejsce znalazło się na Prawobrzeżu.

dodano: 03.04.2013

„Mistrzowie Parkowania” - kolejne starcie

Kolejne zgłoszenia dotyczące akcji negującej niepoprawne parkowanie, wpływają na naszą skrzynkę mailową. Coraz więcej czytelników skarży się na „Mistrzów Parkowania”. Oto co znaleźliśmy na naszym mailu.

dodano: 02.04.2013

Wielkanocny Śmigus-Aprilis

Rok 2013 to rok szczególny biorąc pod uwagę Święta Wielkanocne. Dzień po nich bowiem czeka nas Lany Poniedziałek oraz Prima Aprillis.

dodano: 30.03.2013

Fotoradar na Basenie Górniczym

Powtarzające się wypadki na terenie Basenu Górniczego zmusiły radnych Szczecina do podjęcia działań. Na feralnym zakręcie ma stanąć fotoradar, barierki oraz przypomnienie o ograniczeniu prędkości.

dodano: 29.03.2013

Szczecin doczeka się Ikei?

Sklep legenda. Wielu szczecinian już o nim słyszało, jednak jeszcze nikt go nie widział. Najbliższy taki w Poznaniu. Być może już niedługo! Wiele wskazuje na to, że doczekamy się tej oczekiwanych przez tłumy inwestycji.

dodano: 28.03.2013

Maciej Szyszko: Moim marzeniem jest rozegranie setnego sezonu Miejskiej Ligi Basketu.

W tym wydaniu dwutygodnika Prawobrzeże.info rozmawiamy z panem Maciejem Szyszko, który bez wątpienia jest ciekawą osobowością prawobrzeża. Jednak przede wszystkim jest olbrzymim pasjonatem koszykówki.

dodano: 28.03.2013

„Dzięki rencie dożywotniej mogę żyć godnie” – wywiad z klientką Funduszu Hipotecznego Familia

Z oferty renty dożywotniej mogą skorzystać osoby powyżej 65 roku życia, które są właścicielami nieruchomości. Renta dożywotnia to pieniądze wypłacane co miesiąc do końca życia seniora w zamian za przeniesienie własności mieszkania, domu lub działki na fundusz hipoteczny, pozostając jednak jedynym użytkownikiem swojego mieszkania. Jedną z takich osób jest Pani Elżbieta z Warszawy, która opowie nam co skłoniło ją do skorzystania z oferty renty dożywotniej jak zmieniło się dzięki temu jej życie.

dodano: 28.03.2013

Z komputerem na ty

W Zespole Szkół Specjalnych nr 9 w Szczecinie odbyła się już VIII finałowa edycja Wojewódzkiego Konkursu Komputerowego pod nazwą „Internetowa Mądra Głowa”.

dodano: 26.03.2013

Cukiernia Malek osładza życie

Wyroby cukiernicze Cukierni Malek są znane na rynku już od ponad dwudziestu lat. Do tej pory wyroby tej znanej szczecińskiej cukierni mogliśmy nabyć w sklepie przy ulicy Rydla 91a jak i w Centrum Handlowym „Wilcza”.

dodano: 26.03.2013

Stettiner Rechtes Oderufer

Portal Prawobrzeze.eu to bardzo ciekawa inicjatywa chcąca pokazać historyczny wygląd tej części Szczecina. Co ciekawe każdy mieszkaniec, będący w posiadaniu starych zdjęć, może tę stronę współtworzyć.

dodano: 26.03.2013

Facebook