Archiwum artykułów

Spacerem po prawobrzeżnej gastronomii i knajpach

Prawobrzeże kryje w sobie niejedną kulinarną niespodziankę. Warto poznać gastronomię na Prawobrzeżu i przekonać się, że także tu można smacznie zjeść czy spotkać się ze znajomymi na piwie.

dodano: 23.06.2012

Dąbskie atrakcje na początek lata

Jeśli wakacje, to plaża i woda. Jeśli woda, to sporty wodne i dobra zabawa. W sobotę 23 czerwca na plaży przy Jeziorze Dąbie odbył się czwarty Dąbski Piknik Wodny.

dodano: 23.06.2012

„Wszystko, co nasze, Polsce oddamy…”

Blisko setka harcerzy zaśpiewała tradycyjną pieśń „Wszystko, co nasze, Polsce oddamy” podczas inauguracji sezonu żeglarskiego, który odbył się w Harcerskim Ośrodku Morskim nad Jeziorem Dąbskim. Po dość długiej nieobecności harcerze ponownie zawitali do HOM-u. Po blisko rocznej pracy na przystani przy ul. Żaglowej w Dąbiu działa 47 harcerzy wodniaków, a dowodzi nimi Kierownik Wyszkolenia Żeglarskiego HOM, kapitan jachtowy harcmistrz Władysław Kijowski.

dodano: 20.06.2012

Oddaj psa do służby w Policji

Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie ponownie prowadzi nabór psów do służby w Policji.

dodano: 20.06.2012

Mistrzostwa Polski w Dąbiu zakończone

Na plaży w Dąbiu odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Piłce Ręcznej Plażowej „Hurtostal 2012”. W turnieju wzięło udział 350 zawodników z 35 drużyn chłopców i dziewcząt z całego kraju. Zawody trwały od 15 do 17 czerwca. Był to drugi tej klasy turniej organizowany w Dąbiu. Jednym z patronów medialnych imprezy był Dwutygodnik oraz Portal Internetowy Prawobrzeże.info.

dodano: 19.06.2012

Żywa lekcja historii

Kilka dni temu Gimnazjum nr 7 im. Sybiraków na Osiedlu Majowym zorganizowało „Marsz Sybiraków”. Zorganizowano go dla uczczenia pamięci ludzi, którym przyszło żyć i pracować na „nieludzkiej ziemi”. Marsz był podsumowaniem „Tygodnia Sybirackiego”, który wcześniej obywał się w szkole.

dodano: 19.06.2012

Mistrzostwa Polski W Dąbiu !

Na plaży Dąbiu trwają Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Piłce Ręcznej Plażowej „Hurtostal 2012”.W turnieju bierze udział 35 drużyn chłopców i dziewcząt z całego kraju. Zawody rozpoczęły się w piątek kończą się w niedzielę godz. 13.00.Był to drugi tej klasy turniej organizowany w Dąbiu.

dodano: 16.06.2012

Dzień Seniora w ZUS

ZUS Oddział w Szczecinie zaprasza wszystkich zainteresowanych na „Dzień Seniora w ZUS”, organizowany w dniu 14 czerwca 2012 r., w budynku przy ul. Andre Citroena 2 (dzielnica Zdroje). Godziny udzielania porad od 10.00 do 14.00 – na Sali Obsługi Klientów.

dodano: 12.06.2012

Big-beat znów w Szczecinie

Rytmy big-beatu można było usłyszeć 10 czerwca w Klubie Delta. W ramach przedsięwzięcia „Jazz na rogatkach” odbyły się tam: pokaz filmu i koncert -wspomnienie szczecińskich początków big-beatu.

dodano: 11.06.2012

Plażowa Piłka Ręczna w Dąbiu

Od 2007 roku dąbska plaża miejska gości zespoły biorące udział w młodzieżowych rozgrywkach w plażowej piłce ręcznej. Organizatorem tego niespotykanego na skalę naszego miasta wydarzenia jest Uczniowski Miejski Klub Sportowy Dąbie działający przy Zespole Szkół Nr 2 im. Władysława Orkana. Bliskość miejskiej plaży oraz zamiłowanie organizatorów do piłki ręcznej dały Prawobrzeżu możliwość obserwowania niezwykle widowiskowej dziedziny sportu, jaką jest piłka ręczna na plaży.

dodano: 11.06.2012

Facebook