Pretendenci do awansu pokonani

16.04.2013, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy
Auto Kuler vs Prawobrzeże.info 1:3 l fot. www.salps.szczecin.pl

Siatkarze Prawobrzeża.info nie mają tygodnia odpoczynku. W ostatnich dniach rozegrali kolejne trzy spotkania.

Auto Kuler vs Prawobrzeże.info 1:3 l fot. www.salps.szczecin.pl

Auto Kuler vs Prawobrzeże.info 1:3 l fot. www.salps.szczecin.pl

Pierwszy mecz, rozegrany przy ulicy Bolesława Śmiałego miał zdecydowanego faworyta. Niestety nie byli nim „Prawobrzeżanie”, którzy mierzyli swoje siły z liderem, drużyną FlowDrill. Wciąż bez podstawowego przyjmującego, gospodarze tego spotkania, niestety nie sprostali wyzwaniu. Pewna i konsekwentna gra lidera rozgrywek (który w dotychczasowych 19 spotkaniach przegrał zaledwie raz) pozwoliła na odniesienie gładkiego zwycięstwa 3:0.

Drugie spotkanie, rozegrane również w hali przy ulicy Bolesława Śmiałego, rozegrane zostało między Cellco a Prawobrzeżem.info. Umotywowani walką o awans do II ligi przeciwnicy, mieli teoretycznie ułatwione zadanie. W drużynie „Prawobrzeżan” nie mógł zagrać ich kapitan – Marcin Dworzyński. Zmiana dowodzącego ekipą nie zdeprymowała ich jednak. Pierwszy set to kąśliwa zagrywka i utrzymany na wysokim procencie skuteczności atak. Doprowadziło to do niespodziewanego prowadzenia w meczu 1:0. W drugim mała nerwowość w odbiorze wkradła się w szeregi Prawobrzeża.info. Słabe przyjęcie, przez co gorsze rozegranie nie pozwoliło na nawiązanie walki w tej części gry. Stąd wyrównanie stanu meczu 1:1. Kolejne dwie partie to popisowe bloki Rafała Baranowskiego oraz Przemysława Sierakowskiego, przemyślane rozegranie Andrzeja Orchela, heroiczna gra w polu libero – Mateusza Pawlickiego, pewne ataki Rafała Kuligi oraz kąśliwa zagrywka Rafała Czajkowskiego. Wszystkie te czynniki spowodowały wygraną w kolejnych partiach. Dzięki temu niespodziewane zwycięstwo, z wyżej notowanym rywalem, stało się faktem.

W przedostatniej kolejce Prawobrzeże.info zawitało na halę przy ulicy Benesza aby zmierzyć się z trzecią drużyną ligi - Auto Kulerem. Goście tego spotkania nie mieli nic do stracenia i w dobrych humorach przystąpili do pojedynku. Brak nerwowości i dobra gra w obronie przyczyniły się do wygrania pierwszych dwóch partii spotkania. W trzecim, "Prawobrzeżanie" spuścili trochę z tonu, oddając pole do popisu wyżej notowanemu rywalowi. Auto Kuler konsekwętną grą w ataku doprowadził do stanu meczu 1:2. W trzeciej partii w ekipę gospodarzy znowu wkradło się zdenerwowanie co wykorzystali siatkarze Prawobrzeża.info wygrywając czwartą partię i całe spotkanie 3:1, skutecznie utrudniając przeciwnikom możliwość awansu do drugiej ligi.

 

KK

Galeria zdjęć

Auto Kuler vs Prawobrzeże.info 1:3 l fot. www.salps.szczecin.pl Auto Kuler vs Prawobrzeże.info 1:3 l fot. www.salps.szczecin.pl

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.192.48.196). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.