Już w czerwcu kolejna Gryfia

17.04.2013, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Szczecin staje się coraz ciekawszym miejscem na kulturalnej mapie Polski, o czym świadczą liczne imprezy odbywające się w naszym mieście. Należy do nich Festiwal Literatury Kobiet Gryfia, który już po raz trzeci zaprezentuje w tym roku najciekawsze dzieła współczesnej literatury kobiecej oraz postawi ważne pytania o rolę literatury w naszym pojmowaniu różnych aspektów rzeczywistości.

Podczas festiwalu wręczona będzie Nagroda Literacka dla Autorki Gryfia, przyznawana w ogólnopolskim konkursie wyłaniającym spośród prozy, poezji, biografii i literatury naukowej najciekawsze dzieła literatury kobiecej.

Festiwal ma także wymiar lokalny i oprócz konferencji, projekcji filmowych oraz warsztatów, oferuje także tematyczne wycieczki po Szczecinie, co stanowi dość ciekawą promocję regionu i jego walorów kulturalnych.

Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się w dniach 4-8 czerwca. Licznych słuchaczy i uczestników przyciągnie z pewnością temat, czyli hasło ,,Kobiety i pieniądze”, bardzo aktualne zwłaszcza w obecnej sytuacji ekonomicznej Polski. Szerokie spojrzenie na problemy finansowe opisane z kobiecej perspektywy, dają kolejną odpowiedź na zadawane co roku podczas festiwalu pytanie ,,Do czego służy literatura?”.

Szczegółowe informacje o festiwalu na stronie internetowej: www.flk.univ.szczecin.pl

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (100.28.0.143). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook