Archiwum artykułów

11 listopada zmiany w komunikacji miejskiej!!!

W związku z uroczystymi obchodami Święta Niepodległości w dniu 11.11.2011 r. nastąpią częściowe i czasowe wyłączenia z ruchu niżej wymienionych ulic:

dodano: 04.11.2011

26.11.2011 Pierwszy Pływacki Wyścig Pokoleń

Impreza na którą zaproszeni są przedstawiciele co najmniej dwóch pokoleń: dziadkowie, wnuki, rodzice, dzieci, wujkowie, ciocie. Zgłoszenia do dnia 20.11.2011 na mail a.parobczy@wopr.szczecin.pl, basen CKS Szczecin ul. Rydla 49, rozpoczęcie godz. 14:30 Foto Andrzej Wiśniewski

dodano: 04.11.2011

Kto ma to posprzątać?

Wybory dawno się skończyły a resztki plakatów straszą mieszkańców oraz pasażerów autobusów na Prawobrzeżu. Co na to ZDiTM oraz Straż Miejska?

dodano: 03.11.2011

Dary jesieni

Jak co roku uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Zdrojach przygotowali wystawę prac plastycznych pt. Dary Jesieni.

dodano: 03.11.2011

Bruksela poznaje cywilne i wojskowe oblicze Szczecina!

W dniu 8 listopada 2011 r., pod patronatem Stałego Przedstawiciela RP przy NATO, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego, Prezydent Szczecina oraz Dowódcy Wielonarodowego Korpusu Północno-Wschodniego i 12. Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej wspólnie przygotowują obchody Narodowego Święta Niepodległości w Kwaterze Głównej NATO w Brukseli.

dodano: 03.11.2011

Straż Pożarna zakorkowana

W ostatnim numerze naszej gazety zwracaliśmy uwagę na rozgrzebane skrzyżowanie na ul. Jasnej od strony Struga. Niestety to nie koniec kłopotów.

dodano: 03.11.2011

Chińczycy na Prawobrzeżu

Do niebywałego zdarzenia towarzysko-sportowego doszło kilka dni temu na kortach tenisowych przy ulicy Dąbskiej. Na korcie naprzeciw siebie z rakietami w ręku stanęły deble w składzie Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz oraz znany z organizacji PEKAO OPEN Ireneusz Maciocha. Po stronie chińskiej Gubernator Prowincji Gunagdong Hang Huahuha wraz z partnerem, który przyjechał specjalnie na ten mecz. Mecz odbył się życzenie strony chińskiej.

dodano: 02.11.2011

Gotowi do zimy

Kilka dni temu Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie podpisał umowy na zimowe oczyszczanie miasta. Prawobrzeże oczyszczać będzie MPO a w tym roku o Lewobrzeżną cześć miasta zimą zadba firma Remondis. Na potrzeby utrzymania zimowego ulic i chodników przygotowano blisko 1800 ton soli. „Akcja Zima” będzie kosztowała około 8 milionów złotych.

dodano: 02.11.2011

Truciciele pod lupą

Czarny śmierdzący i duszący dym, nieprzyjemny zapach, kaszlący i duszący się ludzie, to bardzo częsty obrazek w obliczu rozpoczynającego się sezonu grzewczego. Niestety wielu właścicieli posesji Szczecina i Prawobrzeża nie może zrozumieć, że palenie w piecach gumą ze starych opon, śmieciami lub też wyrobami z plastiku, może spowodować zaczadzenie i zniszczenie urządzeń grzewczych. Jest to też poważny problem z zakresu ochrony środowiska.

dodano: 24.10.2011

Ratownicy pilnie poszukiwani

Coraz więcej osób ginie nad wodą w wyniku niefrasobliwości i braku umiejętności ludzi, którzy chcą pomóc osobie potrzebującej pomocy w wodzie. Dotyczy to rodziców, przyjaciół i przypadkowych świadków zdarzeń nad wodą. Aby uniknąć nieszczęścia WOPR na Prawobrzeżu organizuje kurs młodszego ratownika.

dodano: 24.10.2011

Facebook