Archiwum artykułów

Nasi ze złotem

2 złote medale Radosława Kawęckiego i Konrada Czerniaka, medal brązowy Pawła Korzeniowskiego - to dorobek polskich pływaków w pierwszym dniu Mistrzostw Europy w Pływaniu na Basenie 25 m. Zawody rozpoczęły się 8 grudnia i potrwają do niedzieli 11 grudnia.

dodano: 08.12.2011

Mistrzostwa online

Zmagania pływaków na Floating Arenie podczas Mistrzostw Europy w Pływaniu można śledzić nie tylko w telewizji, ale także w Internecie. W południe odbyła się pierwsza konferencja prasowa mistrzostw.

dodano: 08.12.2011

Liście do ekoportu

Uprzątnąłeś chodnik i ulicę przed swoim domem i nie wiesz, co zrobić z liśćmi? Zadzwoń po miejskie służby. Zabiorą worki za darmo. Liście, gałęzie, trawę można wywieźć również do tzw. ekoportu. Bez żadnych opłat. Jesienne porządki na szczecińskich ulicach koordynuje Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego.

dodano: 08.12.2011

Otylia Jędrzejczak już w Szczecinie

W środę odbył się oficjalny trening reprezentacji Polski.

dodano: 07.12.2011

Przedszkolaki na Boże Narodzenie

7 grudnia w auli Szkoły Podstawowej nr 37 odbyły się eliminacje do XIII Szczecińskiego Konkursu Piosenki Bożonarodzeniowej. Na scenie stanęła blisko setka młodych artystów z Prawobrzeża. Oj, wielu dorosłym łza w oku się zakręciła. Piękne stroje, jeszcze piękniejsze śpiewanie oraz zapał artystów - to wszystko sprawiło, że koncert był niepowtarzalny.

dodano: 07.12.2011

O jeden pas więcej

Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie informuje, iż dzisiaj we wczesnych godzinach rannych zdemontowana została podpora montażowa kładki dla pieszych w rejonie Basenu Górniczego. Ruch pojazdów w tym rejonie odbywa się trzema pasami ruchu, zarówno na nitce wjazdowej, jak i wyjazdowej z miasta.

dodano: 07.12.2011

Uwaga! Komunikacja w Święta

W okresie Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku komunikacja miejska będzie kursować w następujący sposób:

dodano: 07.12.2011

W Dąbiu sportowo i humanistycznie

Na oryginalny pomysł promocji szkoły wpadła dyrekcja Zespołu Szkół nr 2 w Dąbiu. 6 grudnia do szkoły zaproszono uczniów klas szóstych z Dąbia, by w formie zabawy sprawdzić wiedzę humanistyczną oraz przyjrzeć się sprawności fizycznej potencjalnych uczniów szkoły. Pomysł to nieco karkołomny ale się udało. Bohaterem imprezy był oczywiście św. Mikołaj.

dodano: 06.12.2011

W hołdzie Sybirakom

Uczniowie z Gimnazjum nr 7 im. Sybiraków na Osiedlu Majowym wydali drugą publikację poświęconą Sybirakom. Najnowsze dzieło uczniów z Majowego to pięknie ilustrowany album, który jest zapisem tegorocznego Marszu Żywej Pamięci. Marsz odbył się w tym roku w Białymstoku.

dodano: 05.12.2011

Rejestracja przedsiębiorców po nowemu. Sprawdź stare dane!

Trwa rejestrowanie przedsiębiorców według nowych zasad. Teraz informacje przekazywane są do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Urząd miasta do końca roku musi przekazać do CEDIG-u dane przedsiębiorców rejestrowanych na starych zasadach. Warto sprawdzić czy są one aktualne.

dodano: 05.12.2011

Facebook