Archiwum artykułów

Niewinne

Jeszcze przed swoją polską premierą, najnowszy film Anne Fontaine był uważany za dopełnienie Idy. Antypolski, antyklerykalny, obrazoburczy obraz, w którym znowu jedną z głównych ról gra Agata Kulesza. Oprócz pewnych kontrowersji, taka opinia jest także potężnym magnesem, przyciągającym widzów do kina i na pewno warto wybrać się na Niewinne by się przekonać, czy zarzuty były słuszne.

dodano: 16.03.2016

Humaniści z III LO … w Dreźnie, czyli w poszukiwaniu wielkich mistrzów malarstwa.

Piękne i ciekawe miejsca są o wiele bardziej dostępne niż mogłoby się wydawać. Ponad 300 km od Szczecina leży miasto o interesującej historii i wielu urokliwych uliczkach- Drezno. Właśnie do tego miejsca 4 marca udali się uczniowie III LO. Abyśmy mogli w pełni zapoznać się z miastem, wyruszyliśmy o 4:30 rano. Mimo wczesnej godziny ciężko było pozostać śpiącym, kiedy przed nami rozciągał się cudowny widok na panoramę miasta.

dodano: 15.03.2016

Dni otwarte w SP nr 59 „Mali tropiciele szkolnych przygód”

Jak co roku w marcu nasza placówka otworzyła swe podwoje dla przyszłych adeptów, którzy rozpoczną naukę w szkole. Na rodziców i dzieci czekało wiele atrakcji i niespodzianek, które z pewnością przybliżyły specyfikę pracy z dziećmi w naszej placówce, dostarczyły informacji niezbędnych do podjęcia tak ważnej decyzji, jaką jest wybór miejsca dalszej edukacji dzieci. Już przy wejściu czekali na gości uczniowie ze starszych klas, którzy wręczali kartę „Małego tropiciela szkolnych przygód” uprawniającą do uczestnictwa w zabawach i doświadczeniach edukacyjnych przygotowanych przez naszych nauczycieli.

dodano: 15.03.2016

Czeka dermatolog

Dziś (wtorek) od godziny 15.30 w Szpitalu w Zdrojach dzieci mogą skorzystać z bezpłatnych konsultacji medycznych.

dodano: 15.03.2016

Trochę pozmieniali

Od dziś obowiązuje nowy nieco zmieniony rozkład jazdy PKP.

dodano: 13.03.2016

Zapraszają na zebranie

Rada Osiedla Dąbie zaprasza na otwarte zebranie z radnymi Rady Miasta i dyrektorami wydziałów magistratu.

dodano: 12.03.2016

Aktualne informacje ws. DDP w Zdrojach

Po naszym ostatnim artykule pt. „DDP na Prawobrzeżu” opublikowanym na portalu w dniu 28.02.2016 zarówno redakcja, jak i Wydział Spraw Społecznych Urzędu Miasta otrzymał od czytelników mnóstwo pytań w niniejszej sprawie.

dodano: 11.03.2016

Wstrząs

Jest to oparta na autentycznych wydarzeniach opowieść o pochodzącym z Afryki doktorze Bennecie Omalu (Will Smith), który odkrył powiązanie między brutalna grą i niebezpiecznymi treningami futbolistów, a ich późniejszymi zaburzeniami neurologicznymi.

dodano: 09.03.2016

Skonfliktowani do bólu

Miejska Komisja Wyborcza dała zielone światło procedurom zmierzającym do odwołania Rady Osiedla Kijewo.

dodano: 09.03.2016

Wojna z ciężarówkami

Mieszkańcy mówią „dość”, a przedsiębiorcy twierdzą, że zbankrutują.

dodano: 08.03.2016

Facebook