Archiwum artykułów

Teatr słowa Proscenium

"Proscenium" to zespół, dla którego żywe słowo stanowi fundament wszelkich działań teatralnych. Jest ono najważniejszym środkiem wypowiedzi scenicznej. Odzwierciedleniem tego są widowiska poetyckie - bardzo oszczędne w formie, gdyż tekst podawany przez młodych recytatorów wysuwa się na plan pierwszy spektaklu. Uważamy bowiem, powtarzając za Arystofanesem, że "w słowie siła tej sztuki i w nim jej zaleta".

dodano: 24.04.2013

Układ zamknięty

Film Ryszarda Bugajskiego został oparty na prawdziwych wydarzeniach, które miały miejsce w 2003 roku, w Krakowie. Jego bohaterami jest trójka przedsiębiorców, która, w wyniku fałszywych oskarżeń o uczestnictwo w zorganizowanej grupie przestępczej i pranie brudnych pieniędzy, zostaje aresztowana i bezpowrotnie traci swoje dobrze prosperujące firmy.

dodano: 23.04.2013

Rowerem po Puszczy Bukowej

Fani dwóch kółek nie mogą narzekać na pogodę za oknami. Przyjemna aura sprawia, że Klub Kniejołaza budzi się do życia.

dodano: 23.04.2013

Nieznajomość prawa szkodzi

Wszyscy mieszkańcy Prawobrzeża mają teraz możliwość korzystania z bezpłatnych porad prawnych udzielanych przez prawnika i radną Osiedla Majowego - Annę Pałgan. Pomoc prawna świadczona jest w każdy czwartek od 17.30-18.30 w Gimnazjum nr 7 sala nr 9 przy ul. Z. Nałkowskiej 33.

dodano: 23.04.2013

Mistrzowie Parkowania - co nimi kieruje?

Kolejne zgłoszenie ze strony pana Wojciecha spłynęło na naszą redakcyjną skrzynkę. Wokół niepoprawnie zaparkowanego auta znajdują się wolne miejsca.

dodano: 22.04.2013

Charyzmatyczny wokalista

Damian Ukeje urodził się w Szczecinie, swoją karierę muzyczną rozpoczął w zespole bluesowym Jerry’s Hole Band. Przez kilka lat był związany ze szczecińskim zespołem Fat Belly Family. Zwyciężył "The Voice of Poland". 5 lutego ukazała się jego debiutancka płyta "Ukeje".

dodano: 20.04.2013

AWANS ZESPÓŁU MKS „KUSY” SZCZECIN DO PÓŁFINAŁÓW MISTRZOSTW POLSKI JUNIORÓW MŁODSZYCH W PIŁCE RĘCZNEJ

Większość zawodników MKS KUSY Szczecin to uczniowie Centrum Kształcenia Sportowego w Szczecinie. Trenerem zespołu jest Mieczysław Zart.

dodano: 19.04.2013

X Turniej Trójek Siatkarskich

16 kwietnia, w Gimnazjum nr 29, odbył się już Dziesiąty Turniej Trójek Siatkarskich. Organizatorem oraz pomysłodawcą była pani Małgorzata Boukadida.

dodano: 19.04.2013

Sonda

Zima długo męczyła nas swoją obecnością. W tej chwili do życia powoli budzi się wiosna. Postanowiliśmy spytać naszych czytelników, co sądzą o tak późnym odejściu mrozów?

dodano: 18.04.2013

Owocowy zawrót głowy

8 kwietnia przerwy w Szkole Podstawowej Nr 59 odbywały się pod hasłem "Owocowy zawrót głowy".

dodano: 18.04.2013

Facebook