Archiwum artykułów

Światowy tenis w Szczecinie

Jubileusz na kortach przy Wojska Polskiego! Po raz dwudziesty do Szczecina zjadą tenisiści z całego świata by rywalizować w 20 Turnieju Tenisowym Pekao Szczecin Open 2012. Turniej potrwa od 17 do 23 września i rozegrany zostanie tradycyjnie na kortach przy ul Wojska Polskiego.

dodano: 08.09.2012

VIII MITYNG SKOKU O TYCZCE SZCZECIN 2012

To już ósma edycja popularnego mityngu skoku o tyczce rozgrywanego w centrum Szczecina. Zawodnicy skakać będą tuż nad głowami kibiców na wysokości prawie sześciu metrów na tle śródmiejskich kamienic otaczających Plac Lotników. Co roku popis najlepszych zawodników ogląda na żywo kilka tysięcy widzów i kolejnych kilkadziesiąt tysięcy przed telewizorem.

dodano: 05.09.2012

Centrum Żeglarskie zaprasza

Rozpoczęliśmy zapisy do Centrum Żeglarskiego. 4 sekcje, 16 grup – jest z czego wybierać. Uruchomiliśmy e-rekrutację, aby dodatkowo ułatwić dołączenie do grona uczestników naszych zajęć.

dodano: 04.09.2012

Uczniowie już w ławkach

Po ponad dwumiesięcznej przerwie uczniowie zasiedli w szkolnych ławkach. Dla pierwszaków było to nie lada wyzwanie. Nowa szkoła, wszyscy odświętnie ubrani, nowa wychowawczyni, wiele nowych koleżanek i nowych kolegów. Wielu starszych uczniów z rozrzewnieniem wspominało wakacje.

dodano: 03.09.2012

Obiad po chińsku, lunch po turecku - wrześniowe promocje w „China Town” i „Soffra”

Dobre jedzenie w przystępnych cenach. Lunch na wynos na miarę kieszonkowego. Obiad dla całej rodziny w fajnym miejscu. Jeden lokal i dwa bary: azjatycki „China Town” i turecki „Soffra”, w C.H. „Helios”, przy ul. Rydla 52. We wrześniu w ofercie specjalne promocje.

dodano: 01.09.2012

Śniadanie z „Kamilem”

Śniadanie jest najważniejszym posiłkiem dnia. Warto zjeść wówczas coś pożywnego, jak choćby pełnowartościowe i smaczne wędliny z ZM „Kamil”. Rozmawiamy z Anną Bartosiak, specjalistą ds. marketingu firmy „Kamil”.

dodano: 01.09.2012

„Szewc Profesjonalny” w nowym miejscu

O dobrego szewca niełatwo. Pan Robert Beshliyan, od lat prowadzący zakład „Szewc Profesjonalny” przy ul. Kostki Napierskiego 74, fachowością zdołał zaskarbić sobie na Prawobrzeżu licznych klientów. Teraz jego zakład mieści się przy ul. Przyjaciół Żołnierza 15.

dodano: 01.09.2012

Taniec zostaje w nas

Rozmowa z Jackiem Porazikiem właścicielem Szkoły Tańca Astra w Szczecinie Od ponad 20 lat w Szczecinie działa jedna z najbardziej znanych szkół tanecznych w kraju i poza jego granicami. Astra, gdyż tak nazywa się szkoła, to marka dobrze znana w naszym mieście. Astra nie tylko wychowuje mistrzów, ale również edukuje najmłodszych. Szkoła ma też ambicje być placówką, która ukulturalnia nasze miasto. Aby zaspokoić taneczne potrzeby Szczecinian kilka lat temu na Prawobrzeżu powstał oddział szkoły.

dodano: 31.08.2012

W nowym roku po staremu

Koniec wakacji. Za chwilę pierwszy dzwonek w nowym roku szkolnym. Jaki będzie ten rok w polskiej oświacie? Czy jest szansa na zmiany? Na pewno zmian Polskiej oświacie potrzeba. Czy będzie kogo uczyć? Czy rodziców będzie stać na to, aby kupić dzieciom szkolne wyprawki? Niestety w tej kwestii jest coraz gorzej. Zatem jaki kierunek obierze Polska szkoła?

dodano: 30.08.2012

32 rocznica strajku w Stoczni Szczecińskiej

30 sierpnia o godz. 12 przed bramą Stoczni Szczecińskiej odbyła uroczysta msza w intencji stoczniowców poległych podczas akcji strajkowych w Stoczni.

dodano: 30.08.2012

Facebook