Archiwum artykułów

Outlet Park - opóźnienie otwarcia

Największe centrum wyprzedażowe w regionie zachodniopomorskim otwarte zostanie jesienią. O przesunięcie daty otwarcia zawnioskował generalny wykonawca, firma Polimex-Mostostal SA. Echo Investment - inwestor obiektu - wykorzysta ten czas na modernizację układu drogowego.

dodano: 18.08.2012

Strażnicy Miejscy doskonalą ratownictwo medyczne

Straż Miejska w Szczecinie jako pierwsza w Polsce bierze udział w pilotażowym programie” Bezpieczne Miasto”. W jego ramach strażnicy miejscy w systemie e-learningowym doskonalą umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy i ratownictwa medycznego. Od połowy lipca przeszkolonych zostało już 40 osób. W szkoleniu biorą udział wszyscy funkcjonariusze Straży Miejskiej w Szczecinie.

dodano: 16.08.2012

Likwidacja przystanku na Wyszyńskiego

Od dnia 20.08.2012r. przystanek autobusowy „Wyszyńskiego” w kierunku Bramy Portowej dla linii pospiesznych A, B, C (od września D,G) zostaje przeniesiony na wspólny przystanek tramwajowy dla linii 2, 7, 8, który zlokalizowany jest na torowisku tramwajowym w ciągu ul. Wyszyńskiego.

dodano: 16.08.2012

Wystawa gadów i płazów na MTS

W dniach 18-19 sierpnia br. na terenie Międzynarodowych Targów Szczecińskich zagości wielka mobilna wystawa gadów i płazów 'Reptilarium. House of reptails'.

dodano: 15.08.2012

Są pieniądze na "Centrum Edukacji Ekologicznej Szmaragdowe – Zdroje"

Szczeciński projekt „Utworzenie »Centrum Edukacji Ekologicznej Szmaragdowe – Zdroje« w Szczecinie” ostatecznie znalazł się na liście konkursowych projektów, które otrzymają dofinansowanie w ramach Poddziałania 4.5.1 Promowanie bioróżnorodności i ochrona przyrody (w tym NATURA 2000) Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013.

dodano: 14.08.2012

Saperzy świętują

14 sierpnia, w przeddzień Święta Wojska Polskiego, w koszarach 5. Pułku Inżynieryjnego w Podjuchach, odbyła się uroczysta zbiórka upamiętniająca Święto Żołnierza Polskiego. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele służb mundurowych - Policji i Straży Pożarnej oraz burmistrzowie i wójtowie ościennych miast i gmin, z którymi saperzy z Podjuch na co dzień współpracują. Gośćmi żołnierzy były też rodziny żołnierzy poległych w Afganistanie i żołnierzy, którzy biorą udział w afgańskiej misji stabilizacyjnej.

dodano: 14.08.2012

Powstaje Columbus Coffee

Już wkrótce przy ul. Struga 36 otwarta zostanie Columbus Coffee „Myjnia”. Będzie to jedna z pierwszych kawiarni w Polsce z opcją drive thru.

dodano: 12.08.2012

Outlet Park – otwarcie 13 września

Już 13 września otworzone zostanie pierwsze w Szczecinie centrum wyprzedażowe. Prace przy pierwszym etapie dobiegają właśnie końca, najemcy wciąż poszukują pracowników.

dodano: 11.08.2012

Mapa ulubionych miejsc Prawobrzeża

Zaczynamy projekt stworzenia mapy ulubionych miejsc Prawobrzeża. Liczymy na Wasze – czytelników zgłoszenia. Podzielcie się z innymi swoimi najlepszymi miejscami. Chcemy udowodnić, że w naszej dzielnicy można atrakcyjnie spędzić czas i przyjemnie odpocząć.

dodano: 10.08.2012

Nowe szkoły w Centrum Edukacji Zdroje

Sierpień to ostatni moment by podjąć decyzję, w jakiej szkole będziemy kontynuować naukę po wakacjach. Duży wybór kierunków i form kształcenia oferuje Centrum Edukacji Zdroje (CEZ) przy ul. Jabłoniowej 15 – szkoła z 14-letnim doświadczeniem. Rozmawiamy z dyrektor szkoły Danutą Langowską.

dodano: 10.08.2012

Facebook