Archiwum artykułów

Trwają prace przy Marcredo Center Szczecin [fotorelacja]

Do końca roku, na Prawobrzeżu, powstać ma kolejne centrum handlowe. Postanowiliśmy sprawdzić jak zmienił się plac budowy, na którym ma stanąć Marcredo Center Szczecin.

dodano: 08.08.2013

Struga (ponownie) zalane

Nawałnica, która przeszła przez Szczecin czwartkowego poranka znów dała sie we znaki mieszkańcom Prawobrzeża. Odcinek Struga znajdujący się pod wiaduktem kolejowym został kompletnie zalany.

dodano: 08.08.2013

Remont jezdni na Zwierzynieckiej

Od 8 sierpnia rozpocznie się remont nawierzchni na ulicy Zwierzynieckiej. Znana na Prawobrzeżu firma Eurovia zmodernizuje ten odcinek jezdni.

dodano: 07.08.2013

Obecność

Wśród wielu nieudanych i bardzo przeciętnych tegorocznych propozycji filmowych na lato, Obecność w reżyserii Jamesa Wana zdecydowanie się wyróżnia. Ten dreszczowiec to bardzo udane połączenie wielu tradycyjnych wątków horrorowych takich jak opowieść o domu, w którym straszy, o zabawkach ożywianych złymi mocami, o wstępowaniu duchów w żyjących ludzi oraz o klątwie czarownicy trwającej przez wieki.

dodano: 07.08.2013

Prawobrzeże bez ciepłej wody

Przed dwa nadchodzące dni (7 i 8 sierpnia) niektóre z osiedli na Prawobrzeżu będą pozbawione dostawy ciepłej wody. Powodem są kolejne prace przy SST.

dodano: 06.08.2013

Byzantium

Klara i Eleanor to na pozór zwyczajne młode Brytyjki, których sytuacja finansowa nie jest najlepsza i z tego względu często się przeprowadzają. Szybko jednak widzowie mogą się zorientować, że oprócz więzów krwi, łączy ich niesamowita i trudna do ogarnięcia tajemnica, którą młodsza Eleanor bardzo chce komuś wyjawić. Grana przez Saoirse Ronan dziewczyna jest od dwustu lat wampirem, podobnie jak wyglądająca na starszą siostrę matka (Gemma Arterton).

dodano: 05.08.2013

Jest parking przy dworcu

Po wielu latach starań samorządowej Rady Osiedla Dąbie, mamy wreszcie dobrą wiadomość dla przyjeżdżających na dworzec w Dąbiu. Duży, ale potwornie dziurawy plac postojowy opodal postoju taxi, ma nową nawierzchnię i można tu bezpiecznie parkować pojazdy!

dodano: 05.08.2013

Przez Klub Kniejołaza z Pawłem Herbutem

Paweł Herbut - członek Klubu Kniejołaza i administrator strony bukowa.szczecin.pl. W rozmowie z nami zdradzi m.in. czy miasto należycie dba o Puszcze Bukową oraz czy widział piękniejsze krajobrazy niż te w Szczecinie.

dodano: 04.08.2013

Koniec prac na Struga

Firma Eurovia poświęciła modernizacji ulicy Struga ponad dwa lata. 31 lipca to oficjalna data zakończenia prac na tym obszarze Prawobrzeża.

dodano: 31.07.2013

Na pielgrzymim szlaku

Po porannej mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Osiedlu Słonecznym, kilkuset pielgrzymów wyruszyło na szlak 29. Szczecińskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.

dodano: 30.07.2013

Facebook