Archiwum artykułów

Włamywacze z Prawobrzeża zatrzymani

Szczecińscy policjanci zatrzymali dwóch młodych sprawców, którzy włamywali się do kiosków na terenie Niebuszewa. Mężczyźni zostali już przesłuchani, usłyszeli już trzy zarzuty. Podejrzanym za te przestępstwa grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

dodano: 21.07.2012

Gwiazdy w konfesjonale

Janusz Gajos, Artur Barciś, Aleksandra Kwaśniewska, Dorota Zawadzka, Danuta Wałęsa i Henryka Krzywonos wysłuchiwali w „konfesjonałach” wczasowiczów podczas spotkań widzów z gwiazdami. „Wysłuchanie grzechów” odbywało się podczas "Karuzeli Cooltury", która rozpoczęła się 20 lipca w Świnoujściu i potrwa do 22 lipca.

dodano: 21.07.2012

Autobusy wracają na Pomorską

W związku z kolejnym etapem przebudowy ul. Struga oraz budową ronda na skrzyżowaniu ulicy Pomorskiej, Zwierzynieckiej i Struga, od dnia 30.07.2012 r. udrożniony zostanie wjazd z ulicy Struga w ulicę Pomorską i jednocześnie przywrócone zostanie kursowanie linii nr 54 na odcinku Kijewo – Pomorska – Zakłady Mięsne.

dodano: 20.07.2012

Bezpieczne drogi dla strażaków

Nareszcie strażacy będą mogli szybko i bezpiecznie dotrzeć do budynków mieszkalnych administrowanych przez Spółdzielnię Mieszkaniową „Dąb”. Aktualnie trwają prace przy poszerzaniu drogi wzdłuż jednego z najwyższych budynków na Osiedlu Słonecznym przy ul. Rydla.

dodano: 18.07.2012

Kolejne zmiany na Struga

Od poniedziałku 30 lipca inaczej pojedziemy w rejonie remontowanej ulicy Struga. Zmiany dotyczyć będą kierowców wjeżdżających do Szczecina.

dodano: 17.07.2012

Pobicie turysty przy Szmaragdowym

Policjanci z Dąbia zatrzymali 41 letniego mężczyznę, który napadł na spacerującego w okolicach jeziora Szmaragdowego – niemieckiego turystę. Za ten czyn sprawcy grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

dodano: 16.07.2012

Prośba o pomoc w ustaleniu tożsamości

Wczoraj policjanci z Komisariatu Policji Szczecin Dąbie zostali powiadomieni o ujawnieniu ciała kobiety nieopodal kąpieliska Dziewoklicz. Przeprowadzone czynności do chwili obecnej nie doprowadziły do ustalenia jej tożsamości.

dodano: 16.07.2012

ŚMIERĆ ZANIECZYSZCZENIOM I BRUDNEJ WODZIE

14 lipca na Wałach Chrobrego w strugach deszczu na przemian ze słońcem uroczyście zakończono tegoroczny, a XVII z kolei Flis Odrzański. Flis, to nie tylko poznawanie regionu i okolic rzeki Odry. Podczas imprezy odbywają się warsztaty ekologiczne na których uczniowie gimnazjów, szkół średnich, oraz studenci z naszego miasta badali czystość akwenów wodnych Szczecina i okolic.

dodano: 16.07.2012

27-29 lipca 2012 – Dąbskie Wieczory Filmowe

Dąbskie Wieczory Filmowe to prezentacje i spotkania filmowe w wakacyjnych warunkach, na plaży nad czwartym co do wielkości jeziorem w Polsce. Takie połączenie sprzyja budowaniu wyjątkowej atmosfery, a światła miasta po drugiej stronie jeziora stwarzają dodatkowe poczucie oderwania od codzienności.Jednym z patronów medialnych imprezy jest Dwutygodnik Prawobrzeze.info oraz portal Internetowy Prawobrzeze.info.

dodano: 16.07.2012

Flis Odrzański wpływa do Szczecina

Dobiega końca tegoroczny 17 Flis Odrzański. 14 lipca do Szczecina wpłyną tratwy oraz jednostki pływające towarzyszące Flisowi. Przypomnijmy Flis Odrzański, to impreza w którą włączone są wszystkie regiony leżące nad Odrą. Flis to promocja Odry, oraz regionów nad nią leżących. W imprezę zaangażowana jest młodzież szkolna oraz studenci. Patronat honorowy objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski.

dodano: 13.07.2012

Facebook