20.lecie Straży Miejskiej

15.09.2013, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Ta formacja jak chyba żadna inna wzbudza skrajne emocje. Część chętnie by ją zlikwidowała, ale są i tacy, którzy chcą poszerzyć jej uprawnienia. Mowa o Straży Miejskiej.

Właśnie minęła dwudziesta rocznica jej powstania. Z tej okazji na Jasnych Błoniach odbył się Festyn ze Strażą Miejską. Wzięło w nim udział kilkadziesiąt rad osiedli, które  prezentowały swoje osiągnięcia i dorobek. Jako jedyna z Prawobrzeża w festynie uczestniczyła Rada Osiedla Dąbie, która wraz z Zespołem Szkół nr 2 prezentowała działanie ogniwa fotowoltaicznego i działanie mini elektrowni wiatrowej. Każdy kto obejrzał którąś z ludzkich tkanek pod mikroskopem, otrzymywał od rady pysznego pączka. Na scenie prezentowały się osiedlowe zespoły wokalne, instrumentalne i taneczne. Wojsko przygotowało pokaz walk w wykonaniu antyterrorystów. Chętni mogli spróbować wojskowej grochówki, słuchając wojskowej orkiestry w paradnym pokazie.

Obchody jubileuszu 20-lecia Straży Miejskiej rozpoczęły się od spotkania w sali sesyjej Rady Miasta, gdzie wręczono awanse, a nowo wyszkoleni złożyli ślubowanie. Odprawiona też została msza święta w intencji SM, a finałem obchodów był Festyn na Jasnych Błoniach. Uczestniczyło w nim kilka tysięcy ludzi, którzy oprócz prezentacji osiedlowych zespołów mogli też wysłuchać skeczów w wykonaniu kabaretu Czesuaf.

Dziś SM w Szczecinie to ponad 130 funkcjonariuszy, którzy pracują w pięciu oddziałach. Placówka na Prawobrzeżu mieści się przy ulicy A. Struga 10, a kieruje nią naczelnik Michał Domański. Swoim działaniem obejmuje osiedla:

Wielgowo–Sławociesze,

Zdroje,

Dąbie,

Majowe,

Kijewo,

Słoneczne,

Bukowe – Klęskowo,

Płonia – Śmierdnica – Jezierzyce,

Żydowce – Klucz,

Załom,

Podjuchy.

 

EL

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.210.83.132). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook