Tydzień bez samochodu

13.09.2013, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy
Plakat promujący Tydzień bez samochodu w Szczecinie

Już od 16 do 22 września, w Szczecinie będziemy obchodzili tydzień bez samochodu. Z tej okazji, w niedzielę, wszyscy poruszający sie komunikacją miejską nie będą musieli kasować biletów.

Tydzień bez samochodu to akcja, która ma na celu rozpowszechnienie wśród mieszkańców podróży środkami lokomocji. Skierowana jest głównie do zmotoryzowanych, którzy na co dzień poruszają sie dzięki swoim samochodom. Jako że takich jest coraz więcej w godzinach szczytu tworzą się gigantyczne korki.

Niestety szczecińscy radni nie poszli drogą tych z Poznania, którzy ideę jazdy za darmo środkami komunikacji rozłożyli na cały tydzień (za ówczesnym pokazaniem dowodu rejestracyjnego). W naszym mieście, w ramach "Tygodnia bez samochodu", bez biletów będziemy mogli poruszać się jedynie w ostatni dzień akcji, w niedzielę (bez pokazywania żadnych dokumentów). Przewidywalne straty dla miasta, z tytułu braku zakupionych biletów, to około 65 tysięcy złotych. W ubiegłym roku koszty tego przedsięwzięcia były wyższe. Obowiązywały jednak w inny dzień tygodnia. Kampania reklamowa miasta o "Tygodniu bez samochodu" startuje dopiero 15 września. Warto dodać, że w stolicy Wielkopolski takowa już się zaczęła.
 
RC
 

Galeria zdjęć

Plakat promujący Tydzień bez samochodu w Szczecinie

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.222.189.51). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook