Archiwum artykułów

Przedszkolaki na Boże Narodzenie

7 grudnia w auli Szkoły Podstawowej nr 37 odbyły się eliminacje do XIII Szczecińskiego Konkursu Piosenki Bożonarodzeniowej. Na scenie stanęła blisko setka młodych artystów z Prawobrzeża. Oj, wielu dorosłym łza w oku się zakręciła. Piękne stroje, jeszcze piękniejsze śpiewanie oraz zapał artystów - to wszystko sprawiło, że koncert był niepowtarzalny.

dodano: 07.12.2011

O jeden pas więcej

Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie informuje, iż dzisiaj we wczesnych godzinach rannych zdemontowana została podpora montażowa kładki dla pieszych w rejonie Basenu Górniczego. Ruch pojazdów w tym rejonie odbywa się trzema pasami ruchu, zarówno na nitce wjazdowej, jak i wyjazdowej z miasta.

dodano: 07.12.2011

Uwaga! Komunikacja w Święta

W okresie Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku komunikacja miejska będzie kursować w następujący sposób:

dodano: 07.12.2011

W Dąbiu sportowo i humanistycznie

Na oryginalny pomysł promocji szkoły wpadła dyrekcja Zespołu Szkół nr 2 w Dąbiu. 6 grudnia do szkoły zaproszono uczniów klas szóstych z Dąbia, by w formie zabawy sprawdzić wiedzę humanistyczną oraz przyjrzeć się sprawności fizycznej potencjalnych uczniów szkoły. Pomysł to nieco karkołomny ale się udało. Bohaterem imprezy był oczywiście św. Mikołaj.

dodano: 06.12.2011

W hołdzie Sybirakom

Uczniowie z Gimnazjum nr 7 im. Sybiraków na Osiedlu Majowym wydali drugą publikację poświęconą Sybirakom. Najnowsze dzieło uczniów z Majowego to pięknie ilustrowany album, który jest zapisem tegorocznego Marszu Żywej Pamięci. Marsz odbył się w tym roku w Białymstoku.

dodano: 05.12.2011

Rejestracja przedsiębiorców po nowemu. Sprawdź stare dane!

Trwa rejestrowanie przedsiębiorców według nowych zasad. Teraz informacje przekazywane są do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Urząd miasta do końca roku musi przekazać do CEDIG-u dane przedsiębiorców rejestrowanych na starych zasadach. Warto sprawdzić czy są one aktualne.

dodano: 05.12.2011

ME w pływaniu - zmiana organizacji ruchu

W związku z organizacją Mistrzostw Europy w pływaniu od środy 7 grudnia od 6.00 do 12 grudnia do 5.00 zamknięta dla ruchu będzie ulica Niedziałkowskiego na odcinku od ul. Wąskiej do ul. Unisławy.

dodano: 05.12.2011

Fotograficy z Prawobrzeża wspominają lato

3 grudnia w Domu Kultury "Dąb" odbył się wernisaż wystawy fotograficznej "Wspomnienia z wakacji". Autorami prac są fotograficy z Grupy Fotograficznej Prawobrzeże działającej przy Fundacji Kultury i Sportu Prawobrzeże. Jest to kolejna prezentacja prac fotografików z Prawobrzeża.

dodano: 03.12.2011

Mikołajkowy Turniej Siatkówki rozstrzygnięty

7 drużyn stanęło na starcie 6 Mikołajkowego Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Redaktora Naczelnego Dwutygodnika Prawobrzeże. W tym roku najlepszą okazała się II drużyna Gimnazjum nr 29. Zawody odbyły się 3 grudnia w sali gimnastycznej Gimnazjum nr 7 na Osiedlu Majowym. Puchary i dyplomy wręczał Redaktor Naczelny Dwutygodnika Prawobrzeże.info i portalu Prawobrzeże.info - Krzysztof Kołakowski.

dodano: 03.12.2011

Fotograficzne wspomnienia z wakacji

Grupa Foto Prawobrzeże serdecznie zaprasza wszystkich miłośników fotografii na wernisaż wystawy pt. "Wakacyjne wspomnienia".

dodano: 01.12.2011

Facebook