Archiwum artykułów

Mikołajkowy Turniej Siatkówki rozstrzygnięty

7 drużyn stanęło na starcie 6 Mikołajkowego Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Redaktora Naczelnego Dwutygodnika Prawobrzeże. W tym roku najlepszą okazała się II drużyna Gimnazjum nr 29. Zawody odbyły się 3 grudnia w sali gimnastycznej Gimnazjum nr 7 na Osiedlu Majowym. Puchary i dyplomy wręczał Redaktor Naczelny Dwutygodnika Prawobrzeże.info i portalu Prawobrzeże.info - Krzysztof Kołakowski.

dodano: 03.12.2011

Fotograficzne wspomnienia z wakacji

Grupa Foto Prawobrzeże serdecznie zaprasza wszystkich miłośników fotografii na wernisaż wystawy pt. "Wakacyjne wspomnienia".

dodano: 01.12.2011

Zdjęcia uczniów z ZS 1 w Zdrojach w Galerii Prezydenckiej

30 listopada w Urzędzie Miejskim w Szczecinie odbyło się podsumowanie warsztatów ekologicznych - „Poznajemy Akweny Wodne Szczecina i Okolic”. Podsumowanie połączone zostało z otwarciem pokonkursowej wystawy fotograficznej, której tematem były warsztaty ekologiczne oraz akweny wodne Szczecina i okolic. Pośród kilkudziesięciu nagrodzonych prac na wystawie znalazły się zdjęcia uczniów z ZS nr 1 w Zdrojach. Nagrody i wyróżnienia wręczał v-ce prezydent miasta Krzysztof Soska. Warsztaty zostały zorganizowane przez Biuro d/s Morskich Urzędu Miejskiego w Szczecinie.

dodano: 01.12.2011

Tydzień Aktywności

Tydzień Aktywności odbędzie się w Szczecinie już po raz trzeci. Głównym celem wydarzenia jest promocja idei wolontariatu, a także zachęcanie do podejmowania aktywnych działań we własnym środowisku: szkole, pracy, podwórku. Na Tydzień Aktywności zapraszamy w dniach 30 listopada-6 grudnia 2011. Do debaty na temat przyszłości młodzieży w Szczecinie została zaproszona Redakcja Dwutygodnika Prawobrzeże.info.

dodano: 01.12.2011

Tysiące światełek na Święta

Kurtyny, anioły ażurowe, kule śnieżne, fontanny i choinki - takie świecące ozdoby upiększą Szczecin przed świętami Bożego Narodzenia. Na ulicach i placach pojawiło się już ponad 1000 błyszczących elementów. Ruszył montaż choinki przed urzędem. W tym roku także rozbłyśnie budynek Dworca PKP.

dodano: 30.11.2011

Turniej o Puchar Redaktora Naczelnego "Prawobrzeża"

3 grudnia 2011 r. o godz. 11.00 w sali gimnastycznej Gimnazjum nr 7 na Osiedlu Majowym rozpocznie się Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Redaktora Naczelnego Dwutygodnika Prawobrzeże.info.

dodano: 30.11.2011

Śmiertelny wypadek w Żydowcach

29 listopada 2011 r. około 22.30 na ul. Przodowników Pracy doszło do śmiertelnego wypadku drogowego.

dodano: 30.11.2011

Dziady w hipermarkecie

Nie przypuszczał wieszcz Adam Mickiewicz, że jego Dziady staną się kanwą przedstawienia, które przeniesie widza do naszej jakże trudnej i skomplikowanej rzeczywistości. Okazuje się, że morały zawarte w utworze wcale się nie zestarzały, a ich uniwersalizm sprawia, że treści zawarte w utworze są bardzo aktualne. O tym, że tak jest przekonywali uczniowie z Gimnazjum nr 23 ZS nr 1 w Zdrojach podczas przedstawienia pt. "Dziady 2011 - czyli nie bierz życia na serio bo i tak nie wyjdziesz z niego żywy".

dodano: 29.11.2011

Morsy płyną do Szczecina

Już niewiele ponad 100 kilometrów ma do pokonania grupa śmiałych morsów, którzy płyną razem z Odrą do Szczecina. W stolicy województwa zachodniopomorskiego wyprawa zamelduje się na mecie na Wałach Chrobrego około godz. 12. Ostatnie kilometry przepłynie wraz z morsami wicemarszałek województwa Andrzej Jakubowski. Po wyjściu na brzeg wyprawa „zacumuje” na statku bazie m/s „Sucharski”.

dodano: 29.11.2011

Mistrzostwa Europy w Pływaniu w TV

Relacje z Mistrzostw Europy w Pływaniu, które w przyszłym tygodniu rozpoczną się w Szczecinie, będzie można oglądać w telewizji, m. in. TVP, TVP Sport oraz Eurosport.

dodano: 29.11.2011

Facebook