Archiwum artykułów

Śnieg na Prawobrzeżu

Mimo, iż kalendarzowa zima jeszcze nie nadeszła, to drogi Szczecina mają zupełnie inne zdanie na ten temat. Biały puch był bezlitosny. Nieważne czy mieszkamy na lewobrzeżu, czy prawobrzeżu. Nie ma znaczenia czy jesteśmy mieszkańcami Bukowego, Słonecznego, Majowego, czy też innych dzielnic Szczecina. Przez ostatni tydzień zgodnie narzekaliśmy na spadający z nieba oraz zalegający na chodnikach i ulicach śnieg.

dodano: 17.12.2012

Gwiazdorskie, świąteczne przepisy

Święta zbliżają się wielkimi krokami. W domu zaczynają się wielkie sprzątanie, gotowanie i przygotowania do przyjazdu rodzin. Jedna z naszych czytelniczek, Paulina Gwiazda, postanowiła pomóc wszystkim tym gospodyniom, które jeszcze nie skompletowały posiłków na wigilijny stół.

dodano: 17.12.2012

Łukasz Jakowczyk Show - relacja ze spotkania Morze Bałtyk Szczecin - Olimpia Sulęcin

Siatkarze ze Szczecina myśląc o upragnionej walce o awans, zmuszeni są do wygrywania i zdobywania kolejnych ligowych punktów. W minioną sobotę do Szczecińskiego Domu Sportu przyjechała Olimpia Sulęcin.

dodano: 17.12.2012

Sylwester z jedynką czy na Błoniach?

31 grudnia to dzień kiedy nikt nie liczy ile wypił alkoholu, w którym fajerwerki rozjaśniają niebo a zabawa trwa do białego rana. Sylwestra można jednak również spędzić w gronie rodziny, przed telewizorem świętując nadejście nowego roku. Dlaczego jednak to tym imieniem została nazwana najhuczniejsza zabawa w roku?

dodano: 17.12.2012

Kawiarenka w Duchu

Polska to jeden z najbardziej wierzących krajów w Europie. Duży odsetek społeczeństwa chętnie odwiedza kościoły co najmniej raz w tygodniu. Księża z parafii rzymskokatolickiej w Zdrojach postanowili pójść dalej. Pobudzili oni do życia "Kawiarenkę w Duchu".

dodano: 17.12.2012

WyStrugana ulica

19 grudnia to data, która rozładuje nie tylko korki, ale i emocje wśród kierowców przemierzających ulicami Struga. Wtedy to nastąpi długo oczekiwane otwarcie jednej z głównych dróg na Prawobrzeżu.

dodano: 13.12.2012

Ale kopci!

Od paru lat mieszkańcy okolic dworca w Dąbiu, pasażerowie przebywający na peronach, a także pracownicy pobliskich firm w okresie grzewczym narażeni są na duszący dym. Zasnuwa on całą okolicę i zatruwa powietrze.

dodano: 13.12.2012

Nastrojowo w przedszkolu

Zgodnie z tradycją "Słonecznej Dziewiątki" najstarsze przedszkolaki przygotowały Jasełka. Dzieci wystąpiły przed liczną publicznością i wprowadziły wszystkich w atmosferę świąt.

dodano: 13.12.2012

Wziąć rewanż na Olimpii - zapowiedź spotkania Morze Bałtyk Szczecin - Olimpia Sulęcin

Po trzech meczach wyjazdowych Morze Bałtyk powraca do hali Szczecińskiego Domu Sportu. W 10 kolejce II ligi mężczyzn podejmie on wyżej notowany zespół - Olimpii Sulęcin.

dodano: 13.12.2012

„Świetliki 2012” z ZS 7 z Klucza

W tym roku na nocną przygodę wyruszyło prawie 50 oób.

dodano: 13.12.2012

Facebook