Odnowią dworzec

18.06.2014, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Po latach wyczekiwania, jeden z największych dworców przesiadkowych w Polsce dworze w Dąbiu będzie odnowiony.

Jak wynika z informacji płynących z Zakładu Nieruchomości PKP, firma ta już podpisała umowę na malowanie holu kasowego i odnowienie elewacji z firmą budowlaną z Węgorzyna.

Na te prace remontowe PKP wyłoży 36 tysięcy złotych. Nie jest to oszałamiająca kwota, ale pamiętajmy, że dworzec nie był odnawiany od wielu lat. Kiedy Dąbie obchodziło Jubileusz 750 lecia, w 2009 roku miejscowa Rada Osiedla wystąpiła z pismem do PKP o odnowienie elewacji dworca, co przydałoby obchodom blasku. Niestety, PKP nawet nie raczyły odpisać na złożony wniosek. Dziś możemy poinformować, że Oddział Gospodarowania Nieruchomościami w Poznaniu PKP SA raczył sobie przypomnieć, że dworcowi w Dąbiu należy się remont jak psu buda. Po wybudowaniu nowego dworca w Poznaniu, odnowieniu wielu dworców w Wielkopolsce, wreszcie przypomniano sobie o dworcach w naszym regionie…

Umowa na wykonanie robót już została podpisana, a wykonawca ma 30 dni na jej realizację. Dodatkowo rozpisano też przetarg na modernizację peronu I, który przylega bezpośrednio do budynku dworca. Trochę to dziwne, że najpierw pomalują ściany, a następnie będą ryć na peronie. Ciekawe na ile remont peronu przyciemni świeżo odnowione ściany dworca. Prace malarskie we wnętrzu już trwają. 

EL

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.197.231.211). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook