Tramwaj dotarł do Zdrojów

24.06.2014, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Budowa Szczecińskiego Szybkiego Tramwaju posuwa się zgodnie z planem.

Na wysokości ulicy Hangarowej trwa budowa tunelu. W pobliżu tego przystanku na terenie przyległym do lotniska Dąbie, będzie wybudowany duży parking na 300 aut. Zakłada się, że tu kierowcy z Prawobrzeża zostawią auto i omijając korki dojadą do centrum miasta tramwajem. By ułatwić bezpieczne przejście, nad ulicą Eskadrową powstaje kładka łącząca parking z przystankami.

Torowiska są już w znacznej części gotowe i powstają też inne elementy trasy, chodzi o tunel, w którym pojedzie tramwaj, a także o stalową konstrukcję wiaduktu w ciągu ulicy Hangarowej. Jak potwierdza wydział inwestycji um w Szczecinie wszystkie prace idą  zgodnie z harmonogramem.

W Zdrojach trwa budowa wiaduktu pod ulicą Batalionów Chłopskich i nadal obowiązuje tu zmieniona organizacja ruchu. Widać już część zbudowanej konstrukcji stalowej oraz zarys przyszłych peronów. Trwa betonowanie konstrukcji.

Szybkim tramwajem, który połączy Prawobrzeże z centrum powinniśmy pojechać późną wiosną przyszłego roku.

Wielu pyta po co nam ten tramwaj, skoro jego plany budowy opracowano w latach 70-tych? Rzecz w tym, że wtedy w Szczecin był miastem przemysłowym, działały stocznie, huta, szwalnie (ZPO Odra i Dana) oraz wiele innych zakładów. Dziś nie ma po nich śladu, i nie ma tylu pasażerów jeżdżących do pracy w centrum. Te pytania proponujemy kierować do władz i kandydatów do Rady Miasta, którzy już niebawem zaczną nas manić obietnicami wyborczymi.

EL

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.236.143.154). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.