Archiwum artykułów

ROK JANUSZA KORCZAKA W BAŚNIOWYM

Rok 2012 został ustanowiony przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Rokiem Janusza Korczaka. W ten sposób cała Polska oraz Przedszkole Baśniowe oddaje hołd temu wielkiemu Przyjacielowi Dzieci.

dodano: 13.03.2012

Szkoła na skraju puszczy

Niewiele szkół ma to szczęście, by piękny kompleks leśny zaglądał dzieciom do okien. Odnowiony budynek zielenią swojej elewacji znakomicie wtapia się w obraz Puszczy. Sprawia wrażenie, jakby szkoła żyła z Puszczą w symbiozie, że jest częścią naszego wspólnego skarbu, jakim jest Puszcza Bukowa. Okazuje się, że Puszcza naprawdę wtopiła się w rytm życia szkoły i w dużej części wytycza jej drogę działania.

dodano: 10.03.2012

Kobiety o kobietach

Rola kobiety w społeczeństwie to hasło debaty, która odbyła się 8 marca w Gimnazjum im. Sybiraków na Osiedlu Majowym.

dodano: 08.03.2012

Na pomyłkę nie możemy sobie pozwolić

Jest dżdżysty poranek 3 marca, żołnierze w równym szeregu stoją na placu apelowym. Kolejna zmiana żołnierzy wyrusza do Afganistanu. Takie pożegnania już chyba na nikim nie robią wrażenia, chyba że na rodzinach i na dowódcy, który wysyła swoich żołnierzy na dugi koniec świata na wojnę. Dowódca życzy sobie i wszystkim, byśmy za pół roku się spotkali w komplecie na tym samym placu apelowym. Czy tak będzie?

dodano: 06.03.2012

Marzec 2012 w Klubie Deltadodano: 05.03.2012

Niecodzienne odkrycie w katedrze

Podczas prac konserwatorskich w Bazylice Katedralnej pw. św. Jakuba w Szczecinie odnaleziono urnę, w której prawdopodobnie znajduje się serce kompozytora Carla Loewego.

dodano: 05.03.2012

Saperzy z Podjuch jadą do Afganistanu

2 marca w 5 Pułku Inżynieryjnym w Podjuchach pożegnano 87 żołnierzy XI zmiany Międzynarodowych Sił Wsparcia Bezpieczeństwa w Afganistanie. Przez najbliższe pół roku żołnierze z Podjuch będą służyli w bazie Ghazni. W dotychczasowych misjach poległo czterech żołnierzy pułku, a ośmiu zostało rannych.

dodano: 02.03.2012

Łatanie dziur

ZDiTM informuje, iż firma Strabag od poniedziałku tj. 20.02 przystąpiła do intensywnego usuwania ubytków „po zimie”.

dodano: 27.02.2012

Brazylia i Chiny w Zdrojach

Przez kilka dni w Zespole Szkół nr 1 w Zdrojach na przemian z językiem polskim i angielskim rozbrzmiewał język chiński i portugalski, a to za sprawą dwóch sympatycznych studentek z Chin i Brazylii, które prowadziły zajęcia edukacyjne dla uczniów ze Zdrojów.

dodano: 23.02.2012

Sprostowanie

28 stycznia 2012 roku w naszej gazecie zamieściliśmy artykuł pt. „Szybki tramwaj u premiera”, w którym po raz kolejny pisaliśmy o problemach z budową Szczecińskiego Szybkiego Tramwaju z centrum miasta na Prawobrzeże. W artykule znalazło się kilka nieścisłości, które chcemy sprostować.

dodano: 22.02.2012

Facebook