Archiwum artykułów

Młodzi kajakarze z Podjuch

W ostatnim czasie, a szczególnie w okresie poolimpijskim dużo mówi się na temat zmian w polskim sporcie. Uwagę kibiców skupiają sukcesy i porażki naszych reprezentantów dając tematy do rozmów o sporcie jego sensie i roli jaką pełni w naszym życiu. Narzekamy i myślimy co robić aby w przyszłości było lepiej, licząc na to, aby emocje jakich dostarczają nam zawodnicy jak najczęściej były pozytywne.

dodano: 08.11.2012

Outlet Park Szczecin otwarty!

Na otwarcie Outlet Park Szczecin 7 listopada zgromadziły się tłumy ludzi. Potrzeba było zatem wytrwałości, by zrobić zakupy. A było o co „walczyć”! W pierwszych godzinach otwarcia Centrum był największy wybór setek markowych towarów, na które obowiązywały specjalne promocje i ceny.

dodano: 07.11.2012

Nowy dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Dąbiu.

Andrzej Oryl - człowiek, który jest związany z kulturą przez całe swoje życie zawodowe. Z wykształcenia jest aktorem. Ukończył Łódzką Szkołę Filmową i Teatralną. Był czynnym aktorem, dziennikarzem telewizyjnym. Objął również stanowisko dyrektora Wydziału Kultury i Dziedzictwa Kulturowego. Był dyrektorem Filharmonii Szczecińskiej. Obecnie jest dyrektorem Miejskiego Ośrodka Kultury w Dąbiu.

dodano: 07.11.2012

Siłaczki z Płoni

Daleko od centrum „wielkiego Szczecina” leży jedna z dzielnic peryferyjnych miasta. Trochę zapomniana kojarzy się z bezrobociem i brakiem perspektyw. Czy jednak tak jest? Okazuje się, że światełkiem w tunelu dla wielu mieszkańców Płoni jest miejscowa szkoła. Zespół Szkół nr 11.

dodano: 06.11.2012

Ostatnia-nierówna droga

1 listopada przez cmentarz w Zdrojach przewinęło się wiele mieszkańców Szczecina. Nie dało się nie zauważyć fatalnego stanu ścieżki przy wejściu głównym. Na prośbę naszej czytelniczki zajęliśmy się tą sprawą.

dodano: 06.11.2012

Problematyczne miejsca parkingowe przy ul. Jasnej

Popularne koperty dla osób niepełnosprawnych często generują liczne problemy. Nierzadko są zajmowane przez nieuprawnionych do tego kierowców. W przypadku ul. Jasnej na miejscach przeznaczonych dla dwóch aut staje ich więcej.

dodano: 06.11.2012

Zaatakowali w tramwaju - teraz spędzą czas w areszcie

Szczecińscy wywiadowcy zatrzymali trzech sprawców odpowiedzialnych za rozbój, w wyniku którego pokrzywdzony mężczyzna został pobity. Napastnicy ukradli reklamówkę z ulotkami oraz portfel z pieniędzmi. Cała trójka zatrzymanych trafiła do aresztu na trzy miesiące.

dodano: 05.11.2012

Spełnione obietnice

Magistrat dotrzymał słowa! 12 października ruszyła przebudowa Szkoły Podstawowej nr 59 usytuowanej przy ul. Dąbskiej. Aktualnie trwa niwelacja terenu pod budowę sali gimnastycznej i budynku dydaktycznego.

dodano: 02.11.2012

Gimnazjum nr 7 z pasją

Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem postanowili wesprzeć trzecioklasistów w podjęciu tak trudnej decyzji, jaką jest decyzja o wyborze szkoły ponadgimnazjalnej i przygotowali cykl spotkań zawodoznawczych pod hasłem „Kocham to co robię”.

dodano: 02.11.2012

Dla rodziny – targi MAMY DZIECKO 2012

Tylko raz w roku jest okazja, by w regionie zachodniopomorskim kompleksowo skorzystać z rozmaitych porad dotyczących ciąży, macierzyństwa i rodzicielstwa, by poznać w jednym miejscu ofertę produktów dla dzieci i rodziców, a do tego zapewnić swoim maluchom świetną zabawę. Taką okazją są Targi dla Rodziców i Dzieci MAMY DZIECKO. Ich druga edycja odbyła się w dniach 20-21 października 2012 roku w hali MTS w Szczecinie. Zgromadziła 70 wystawców i 4000 zwiedzających.

dodano: 01.11.2012

Facebook