Problemy z zabytkową willą

26.04.2013, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy
Jaki los czeka willę przy ulicy Batalionów Chłopskich? l fot. www.fotopolska.eu

Budowa Szczecińskiego Szybkiego Tramwaju zbliża się wielkimi krokami. W najbliższych tygodniach poznamy również los zabytkowej willi przy ulicy Batalionów Chłopskich 61.

Wraz z podpisaniem umowy na budowę Szczecińskiego Szybkiego Tramwaju nastały wielkie nadzieje, że wszelkie problemy podróży między centrum miasta a prawobrzeżem odejdą  w niepamięć. Jednak aby doszło do jego budowy muszą być spełnione wszystkie warunki zawarte w kontrakcie. Jednym z nich jest wykonanie projektu wykonawczego określającego przemieszczenie wilii przy ulicy Batalionów Chłopskich 61.

Co ciekawe wspomniany obiekt został już dodany do listy zabytków. Wojewódzki Konserwator Zabytków zgodził się na przeniesienie willi, jednak ma nadzieję, że zostanie to wykonane z należytą ostrożnością. W niedalekiej przyszłości na teren budynku mają wejść specjalne służby, które określą czy jest możliwe przemieszczenie obiektu bez naruszenia jego konstrukcji. W wypadku pozytywnego wyniku badań zostanie opracowany plan działań, dzięki któremu Szczeciński Szybki Tramwaj będzie mógł przejeżdżać w miejscu willi na Batalionów Chłopskich 61.

 

Autor: Rafał Czajkowski

Galeria zdjęć

Jaki los czeka willę przy ulicy Batalionów Chłopskich? l fot. www.fotopolska.eu

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.200.77.92). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.