Miasto kusi informatyków

22.03.2016, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Szczecin wprowadził program wsparcia w pozyskaniu mieszkania dla wykształconych informatyków.

Od około 22 do 32 tys. zł, w zależności od mieszkania, wahać się będzie gminne wsparcie udzielane absolwentom informatyki w uzyskaniu TBS-owskich lokali w Szczecinie. Nabór wniosków w ramach programu „Dom dla Absolwenta” rusza 22 marca i potrwa do 22 kwietnia. O założeniach programu poinformowano na konferencji prezydenta Piotra Krzystka i władz STBS.
 
Nowy mieszkaniowy program miasta realizowany jest przy udziale Szczecińskiego TBS. Zakłada on wynajęcie na preferencyjnych warunkach komfortowych i wykończonych „pod klucz” mieszkań absolwentom uczelni wyższych. Celem pilotażowej edycji programu jest w pierwszej kolejności zachęcenie młodych specjalistów z zakresu informatyki do związania swojej kariery zawodowej ze Szczecinem.
 
Program zakłada wsparcie absolwenta poprzez pokrycie przez Miasto połowy wkładu własnego wymaganego do wynajęcia mieszkania z zasobów Szczecińskiego TBS. Kwota partycypacji (tj. wkładu własnego) wynosi 30% kosztów budowy wybranego lokalu. Połowę tej kwoty (a więc 15%) pokryje Gmina Miasto Szczecin. Drugą część wpłacić powinien pracodawca lub sam absolwent. W zależności od powierzchni mieszkania kwoty gminnego wsparcia wahać się będą od ok. 22 tys. do 32 tys. zł.
 
Nabór wniosków rozpocznie się 22 marca i potrwa do 22 kwietnia 2016 roku.
 
Wzór wniosku pobrać można ze strony internetowej www.stbs.pl lub w formie papierowej w siedzibie Spółki. Wnioski wraz z załącznikami składać należy w Szczecińskim Towarzystwie Budownictwa Społecznego w Szczecinie przy ul. Bohaterów Getta Warszawskiego 1.
 
EL

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.210.149.205). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook