Dowlaszów czy Jałtańska?

17.04.2013, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy
Czy ulica Jałtańska zmieni swoją nazwę na Dowlaszów?

Wciąż trwa spór o nazwę ulicy Jałtańskiej. Jedna z propozycji nowej – rodziny Dowlaszów – choć ma poparcie, na razie nie wystarczy na przeforsowanie żadnych zmian.

Już wcześniej informowaliśmy o propozycjach zmiany określenia ulicy - Jałtańskiej. W Szczecinie w najbliższej przyszłości zniknąć mają nazwy postkomunistyczne. Komisja Bezpieczeństwa Publicznego Rady Miasta wyrazi zgodę na zmianę tylko wtedy, gdy mieszkańcy ul. Jałtańskiej zaakceptują tę zmianę.

Propozycja padła na państwa Dowlaszów, założycieli pierwszego w Polsce domu dziecka. W 1973 roku uhonorowani zostali orderem uśmiechu. Spod ich skrzydeł wyszło ponad stu podopiecznych. 

Póki co mieszkańcy ulicy Jałtańskiej nie chcą jednak zmiany nazwy miejsca ich pobytu. Tłumaczą to głównie występującymi większymi problemami pojawiającymi się na ich terenie niż zmiana jej nazwy. Koszta, które trzeba będzie pokryć również nie napawają optymizmem mieszkańców Jałtańskiej. Zmiana między innymi ulicy zamieszkania w dowodzie osobistym oraz wiele innych.

Rada osiedla Bukowe-Klęskowo jednak się nie poddaje. Sprawa już została skierowana do szczecińskich radnych, którzy przedyskutują przyszłość ulicy Jałtańskiej.

 

Autor: Rafał Czajkowski

Galeria zdjęć

Czy ulica Jałtańska zmieni swoją nazwę na Dowlaszów?

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.236.143.154). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.