Nowy parking

25.07.2013, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Staraniem samorządowej Rady Osiedla Słoneczne, przy ulicy Jasnej powstał parking na około dziesięć samochodów.

- Może to nie jest dużo, ale należy pamiętać, że parking do tej wielkości nie wymaga pozwolenia na budowę stąd ograniczenie pojemności - tłumaczy Marcin Milewski przewodniczący RO Słoneczne. Znacznie przyspiesza to inwestycję i nie powoduje pokonywania wielu wymogów formalnych. Parking powstał na terenie komunalnym, wydzielonym z pasa drogowego ulicy Jasnej. Pozostały tylko prace kosmetyczne, ale auta już bezpiecznie parkują.
- Jego realizacja była możliwa z funduszy jakie rada otrzymała w ramach programu inicjatyw społecznych, na co urząd miejski przeznacza każdej radzie po sto tysięcy złotych. Koszt tego parkingu pochłonął połowę z przyznanej kwoty i rada planuje jeszcze jeden parking na osiedlu. Tym razem chcemy go zlokalizować zgodnie z sugestiami mieszkańców w okolicach prywatnego przedszkola - informuje przewodniczący.
Jeśli uda się pokonać procedury, parking może ruszyć jeszcze jesienią. Nie trzeba dodawać, że samochodziarze są zadowoleni z nowych miejsc parkingowych, a osiedlowi radni nadal nie ustają w poszukiwaniach miejsc gdzie mogłyby powstać kolejne miejsca postojowe.
- Wszyscy jednak mamy świadomość, że nie rozwiąże to problemu parkowania aut, jeśli miasto nie pomyśli o budowie garażowca - konkluduje Marcin Milewski. Przewodniczący ma wiele racji, gdyż budowę nowych parkingów na osiedlu ogranicza szczupłość terenów i kilkupiętrowy garażowiec byłby najlepszym rozwiązaniem. Przeszkoda jest tylko jedna, pieniądze.

EL 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.235.182.206). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.