Toniemy w śmieciach?

26.07.2013, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Kilka tygodni temu sejm wprowadził do życia ustawę „śmieciową”. Brak okresu przejściowego sprawił, że ustawa zamiast ułatwiać - utrudnia. Przez brak kontenerów Prawobrzeże tonie w śmieciach.

Całą sprawą zajęliśmy się po zgłoszeniu jednego z naszych czytelników. - Na Kijewie jest za mało pojemników do segregacji odpadów. A jeśli już są, to są przepełnione i wszystko rozwala się po kątach - grzmiał nasz czytelnik.

Postanowiliśmy zatem zadzwonić w tej sprawie do Spółdzielni  Płonia, która jest właścicielem kilkunastu posiadłości przy ulicach Świstaczej, Foczej i Tarpanowej. To właśnie w tych miejscach brakuje pojemników. Oto co usłyszeliśmy od jednego z urzędników - Odpady komunalne wywożone są na bieżąco, a pojemniki na tego rodzaju śmieci są w miarę sprawnie opróżniane. Bałagan powstał kiedy MPO podjęło się wywozu pozostałych odpadów. Mamy problem z wywozem gabarytów i nie możemy doczekać się odpowiedzi z MPO, co do harmonogramu wywozu takich odpadów. Brakuje również pojemników na selektywna zbiórkę tzw. „kubłów na papier, plastik i szkło”. Mamy umowę z MPO, ale nie możemy doczekać się na jej spełnienie - kończy pracownik spółdzielni.

Zaintrygowani rozwojem spraw postanowiliśmy zasięgnąć informacji u rzecznika miasta Szczecin ds. komunalnych. Pan Tomasz Klek udzielił nam następującej wypowiedzi - Przede wszystkim jesteśmy w trakcie ustawiania wszystkich kontenerów. Na Prawobrzeżu zajmuje się tym firma MPO. Zajmie to  kilka tygodni, bo pojemników jest pięć tysięcy. Trzeba to wszystko zaplanować. Prosimy mieszkańców o cierpliwość. Nie jesteśmy w stanie zrobić wszystkiego od ręki. Ustawodawca nie dał nam okresu przejściowego, na zaplanowanie akcji ustawiania kontenerów. Trzeba dzwonić do MPO i pytać, kiedy dokładnie na jakiej ulicy będą ustawiane pojemniki -  kończy Tomasz Klek.

Na sam koniec warto podać dane kontaktowe do MPO Szczecin. Oto one: 91 462 32 30, adres e-mail: biuro@mpo.szczecin.pl .

 
Przemysław Sierakowski

Skomentuj

Znamy Twoje IP (100.26.196.222). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.