Wycieczka do Prenzlau

26.07.2013, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy
Kościół Najświętszej Marii Panny w Prenzlau

Mimo okresu wakacyjnego Rada Osiedla Bukowe-Klęskowo nie próżnuje. Na dzień 18 sierpnia zorganizowany został wyjazd do Prenzlau.

Prenzlau jest miastem położonym w północno-wschodnich Niemczech. Leży na Pojezierzu Meklemburskim i liczy około 20 tysięcy mieszkańców. Szczecin od miejsca docelowego wycieczki dzieli około 60 km (wg Google Maps)

Co przewiduje program wycieczki?

"W pierwszej części przechadzkę po Starym Mieście wzdłuż części zachowanych w 50% murów miejskich z XIII w. z basztami i bramami miejskimi i zwiedzenie kościoła Mariackiego z przełomu XIII i XIV w., z możliwością wejścia na widokowe wieże, w drugiej części pobyt na Brandenburskiej Wystawie Ogrodniczej, gdzie w parku miejskim i na terenach nad brzegiem urokliwego jeziora Unteruckersee można podziwiać bogactwo zieleni (m. in. ogród zdrojowy, 12 ogrodów tematycznych, ogrody różane) i odpocząć nad wodą. 
Organizator zapewnia transport, ubezpieczenie i opiekę kadry PTTK z Koła „BUKOWE” (Longina i Zygmunt Cywińscy). Wyżywienie we własnym zakresie. "

Zapisy prowadzone są w Klubie "Bukowe", ul Seledynowa 91a. Kontakt: 91 463 17 44.

Cena 15 zł. Dodatkowo płatne wstępy: na wystawę oraz do kościoła Mariackiego (10 + 2) dorośli łącznie 12 euro. Dzieci (do roku urodzenia 2008) wstęp wolny. Uczniowie (od roku urodzenia 2007 do roku urodzenia 1996 lub z legitymacją szkolną) 2,00 euro.

Wyjazd nastąpi o godz. 8.00 z parkingu przy Szkole Podstawowej nr 74. Przewidywany powrót do Szczecina około godz. 19.00. Koniecznie trzeba zabrać ze sobą dowód osobisty lub paszport!

 

Rafał Czajkowski

Galeria zdjęć

Kościół Najświętszej Marii Panny w Prenzlau

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.230.143.213). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook