Zmieni się wszystko

10.10.2013, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Znane są propozycje zmian w kursowaniu autobusów na Prawobrzeżu po oddaniu linii SST

Budowa Szczecińskiego Szybkiego Tramwaju ma się zakończyć w 2015 roku. Wtedy też nastąpią zmiany w siatce połączeń komunikacji miejskiej po prawej stronie Odry.

   W pierwszym rzędzie zostanie zlikwidowana linia autobusowa nr 71. Wraz z oddaniem do użytku tymczasowej pętli tramwajowej, linia ta przestanie być potrzebna, gdyż połączenie z Basenem Górniczym jak i z samym centrum, zapewnią kursujące co kilka minut tramwaje.

   Jest niemal pewne, że zostaną też zlikwidowane linie pośpieszne A, B, D, E, a linie C i G ulegną skróceniu do Basenu Górniczego. Teraz trasy linii autobusowych i tramwajowych na odcinku od Basenu Górniczego do Bramy Portowej całkowicie się pokrywają. Uruchomienie SST i dalsze utrzymywanie takich połączeń byłoby absolutnie nieopłacalne.

   Nastąpią też zmiany w siatce połączeń autobusów zwykłych. Linia nr 54 zostanie skrócona do tymczasowej pętli Turkusowa, podobnie jak linie nr 84, 73, 79. Linia nr 65 też pojedzie zmienioną trasą do pętli Turkusowa. Autobusy nr 55 dojadą tylko do przystanku Gryfińska. Linia nr 64 zwiększy swoją częstotliwość z 3 do 5 kursów na godzinę, a bez zmian ma kursować linia nr 66. Nieco inaczej pojedzie też autobus77. 

   Zakłada się, że SST w godzinach szczytu będzie kursować co 2 minuty, a poza szczytem co 4 minuty. Z badań wynika, że dla pasażera liczy się cena za przejazd ale głównie czas w jakim może dotrzeć w określonego celu podróży.

EL

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.238.116.201). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.