Zmiany w komunikacji

30.08.2018, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Kończą się wakacje, a to oznacza powrót do normalnie obowiązujących rozkładów jazdy w komunikacji miejskiej.

Już za kilka dni koniec wakacji i powrót uczniów do szkoły. Chociaż lato jeszcze trwa, to w komunikacji miejskiej wrzesień jest czasem wprowadzenia zimowych rozkładów jazdy. Jak przy każdej zmianie prosimy pasażerów o dokładnie przygotowanie się do podróży.

Zmiany od 1 września

na linii 86 w dni powszednie kursy w relacji Plac Rodła – Zakłady Piekarnicze wykonywane będą w godz. 5:25-19:10 (z wyjątkiem okresu 9:10-9:55) z zachowaniem dotychczasowej częstotliwości kursowania. We wszystkich rozkładach jazdy nastąpi korekta czasów przejazdu. na linii 102 w dni powszednie zlikwidowane zostaną podjazdy pod Liceum Prywatne w Policach. W związku z tym jednolity, powszedni rozkład jazdy obowiązywać będzie przez cały rok. na linii 107 nastąpi korekta czasów przejazdu na wybranych kursach we wszystkich rozkładach jazdy. Jednocześnie w dni powszednie wprowadzony zostanie zimowy rozkład jazdy z częstotliwością kursowania 5-6 minut w godzinach szczytu, 10 minut w okresie międzyszczytu i 20 minut w godzinach wieczornych. na linii 109 zlikwidowane zostaną podjazdy pod Liceum Prywatne w Policach oraz nastąpi korekta czasów przejazdu. na linii 110 nastąpi korekta czasów przejazdu. na linii 111 nastąpi korekta czasów przejazdu oraz korekta godzin wybranych kursów w rozkładzie jazdy obowiązującym w okresie wolnym od nauki w szkołach. na linii F wprowadzony zostanie nowy rozkład jazdy w związku z wydłużeniem trasy do pętli „Police Wyszyńskiego Polana”. Częstotliwość kursowania nie ulegnie zmianie.

Zmiany od 3 września

uruchomiona zostanie nowa linia autobusowa numer 94, kursująca w dni powszednie w godzinach szczytu w relacji Turkusowa – Zakłady Mięsne ulicami: Przelotowa, Łubinowa, Maciejowicka, Szymborskiej, Pomorska, Potok.

Nowe przystanki:

                                o            „Maciejowicka nż” przy skrzyżowaniu ulic Maciejowickiej i Botanicznej (nr 89021 w kierunku Turkusowej i 89022 w przeciwnym),

                                o            „Szymborskiej nż” na ul. Szymborskiej w rejonie posesji 20 (nr 89111 w kierunku Turkusowej i 89112 w przeciwnym),

                                o            „Struga nż” na ul. Szymborskiej przy skrzyżowaniu z ul. Struga (nr 80722 w kierunku Turkusowej i 80721 w przeciwnym).

przywrócone zostają zimowe rozkłady jazdy na liniach 2, 3, 5, 7, 8, 10, 12. przywrócona zostaje linia 4. na liniach 103, 106 i 122 będą realizowane kursy wykonywane tylko w dni nauki w szkołach. przywrócone zostają zimowe rozkłady jazdy na liniach B, 61, 69, 74, 87, 103. na linii 111 obowiązywać będzie rozkład jazdy ważny w okresie nauki w szkołach.

ZDiTM wydało też komunikat o ustanowieniu nowego przystanku dla wszystkich autobusów.

Od początku września dla kierowców pozostawiających swoje samochody przy parkingu Park and Ride na ulicy Hangarowej pojawi się nowe udogodnienie. Uruchomiony zostaje dodatkowy przystanek, tym razem autobusowy, na którym będą zatrzymywały się linie pospieszne.

Do tej pory można było korzystać z przystanku tramwajowego "Hangarowa", z którego nawet co 3 minuty odjeżdżają tramwaje linii 2,7 i 8, szybko i bezkolizyjnie dowożąc pasażerów do centrum miasta. Od 1 września do dyspozycji kierowców będą także linie A, B, G, 93, 531 i 532 odjeżdżające z nowego przystanku zlokalizowanego tuż przy parkingu. Dla linii A, B i G zostanie także uruchomiony istniejący przystanek w przeciwnym  kierunku. Komunikacja miejska koło parkingu będzie zatrzymywała się na żądanie pasażerów.

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.211.26.178). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.