Zbudują rower miejski

07.03.2014, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Spośród czterech ofert jakie wpłynęły od firm zainteresowanych budową miejskiego systemu wypożyczalni rowerów, wybrano najkorzystniejszą.

Złożyła ją warszawska firma Enigma–Systemy Ochrony Informacji z Warszawy. Jak informuje spółka Nieruchomości i Opłaty Lokalne, jeżeli nie będzie protestów ze strony innych uczestników przetargu, to umowę można podpisać w ciągu 10 dni. 

Firma Enigma istnieje od 1993 roku, wśród jej największych osiągnięć są wdrożenia systemów informatycznych. Ze strony internetowej firmy nie wynika by notowała jakieś wdrożenia systemów rowerowych, ale złożyła najkorzystniejszą cenowo ofertę i wygrała.  Swoje usługi wyceniła na 2mln 337 tysięcy złotych.

Okazuje się, że firma Enigma jest pełnomocnikiem wrocławskiej Sharing Union, która jest znana w branży rowerowej. Ta Spółka uruchamiała Nextbike Polska, czyli polską gałąź niemieckiego operatora systemów wypożyczalni rowerów miejskich. Teraz SU ma w planach uruchomić wypożyczalnię samochodów elektrycznych we Wrocławiu. 

Gdyby przyjąć wariant optymistyczny, system mógłby ruszyć już tego lata. Trzeba jednak przypomnieć sytuację z Torunia, gdzie wypożyczalnia rowerów miała ruszyć też latem już rok temu. Niestety, liczne protesty i odwołania sparwiły, że ruszy dopiero w tym roku. Oby w Szczecinie nie było takiej sytuacji. 

Nie jesteśmy też do końca pewni, czy przyjęty za priorytet wariant z najniższą ceną przełozy się na wysoką jakość i sprawność systemu. Czas pokaże. Dodajmy też, że wypożyczalnie rowerów mają się pojawić na Prawobrzeżu najwcześniej za rok. 

EL

 

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.222.104.206). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook