Zbudują chodnik

14.12.2015, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Po dwóch latach starań, rozpoczyna się budowa chodnika wzdłuż ulicy Chorwackiej na odcinku od marketu Lidl do ulicy Miłosławskiej.

W poniedziałek 14 grudnia wykonawca robót przejął plac budowy. Nastąpiło to w obecności przedstawicieli ZDiTM, Enei, Orange TP, ZWiK i RO Dąbie. Od wtorku 15 grudnia wykonawca ma 40 dni na zakończenie zadania.
 
Chodnik przy ulicy Chorwackiej (co widać na zdjęciach) ma poprawić bezpieczeństwo pieszych, którzy obecnie nie mają nawet gdzie się chować przed nadjeżdżającym pojazdem. Najgorzej mają matki z wózkiem dziecięcym. Teraz to się zmieni, bo na brakującym odcinku powstanie chodnik z kostki brukowej i bezpieczeństwo wreszcie będzie zapewnione. Finansowanie robót następuje z funduszy przyznawanych co roku radom na drobne inwestycje osiedlowe. Teraz wypada tylko mieć nadzieję, że warunki pogodowe nie staną na przeszkodzie i termin zakończenia prac nie ulegnie zmianie. Liczy na to nie tylko miejscowa rada osiedla, ale przede wszystkim okoliczni mieszkańcy i uczniowie idący do i ze szkoły przy ulicy Portowej.©
 
EL

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.211.26.178). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.