Zamieszkaj po prawej stronie Odry

01.10.2018, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

O prężnym rozwoju szczecińskiego rynku nieruchomości mówi się coraz głośniej. Na sytuację pozytywny wpływ ma dobra passa ogólnopolskiego rynku nieruchomości, ale nie tylko. Sam Szczecin, jako miasto, jest z roku na rok coraz bardziej atrakcyjnym miejscem na mieszkanie i inwestowanie. Wśród mieszkańców można także zauważyć kształtujące się preferencje zakupu mieszkań w konkretnych dzielnicach.

Szczecin dopiero zaczyna zaznaczać swoją pozycję wśród najpopularniejszych polskich ośrodków, niemniej jednak rozwój miasta cieszy zarówno mieszkańców jak i potencjalnych inwestorów. Na sytuację pozytywnie wpływają także inwestycje prowadzone w mieście. Stabilność na szczecińskim rynku mieszkaniowym dodatkowo wzmacnia współpraca biur nieruchomości w ramach tworzonego portalu ogłoszeń nieruchomości DobryAdres.pl. Jeżeli szukamy mieszkania na Prawobrzeżu w Szczecinie, to ten portal oferuje największą ilość ogłoszeń.. Na przestrzeni lat coraz ważniejszy staje się klient, jego zadowolenie oraz komfort obsługi. Szczeciński rynek nieruchomości charakteryzuje: elastyczność ofert, przystępne ceny w stosunku do wielkich miast, duże obszary terenów zielonych, sprzyjające ukształtowanie terenu - to tylko kilka uwarunkowań, które stanowią o atrakcyjności miasta. Jedną z jego części, którą w ostatnich latach coraz bardziej doceniają mieszkańcy jest Prawobrzeże.

Dlaczego warto zamieszkać po prawej stronie miasta?

Prawobrzeże to dzielnica miasta oddalona od Centrum, co wydaje się być głównym powodem osiedlania się rodzin w tym miejscu. Ludzie coraz częściej uciekają od zgiełku miasta. Szukają miejsca, które zapewni im z jednej strony ciszę, spokój i azyl po powrocie do domu. Z drugiej strony musi być to miejsce z dostępem nie tylko do najpotrzebniejszych usług - typu sklepy, opieka medyczna czy szkoły. Coraz częściej liczy się także dostęp do rozrywki. Prawobrzeże pod tym kątem rozwija się błyskawicznie. W dzielnicy nie brakuje galerii handlowych, sklepów z wyposażeniem domowym, marketów, siłowni, restauracji czy prywatnych szkół oferujących zajęcia pozalekcyjne dla dzieci. Często nawet mieszkańcy Centrum na zakupy jeżdżą specjalnie na Prawobrzeże, gdyż w swojej dzielnicy nie znajdują odpowiednich sklepów lub znajdują się one w bardziej oddalonej części miasta.

Inną kwestią, do której inwestujący w mieszkanie przywiązuja szczególną uwagę jest odległość od miejsca zamieszkania do pracy. W tej kwestii Prawobrzeże także zdaje się być miejscem idealnym, ponieważ znajduje się na tyle daleko, aby nie odczuwać wielkomiejskiego klimatu, ale na tyle blisko, aby droga do pracy dla osób pracujących
w Centrum, nie była udręką. Wiele ludzi osiedlających się na Prawobrzeżu z sukcesem znajduje również pracę w tej dzielnicy miasta. Zatrudnieniu w Centrum sprzyja jednak bardzo dobre połączenie komunikacyjne pomiędzy poszczególnymi osiedlami dzielnicy,
a samym centrum miasta. Miasto sukcesywnie rozwija sieć komunikacyjną. W ostatnich latach nieustannie trwają prace nad polepszeniem stanu infrastruktury drogowej, uruchomiono szybki tramwaj kursujący pomiędzy dzielnicami, zburzono i odbudowano na nowo most łączący Centrum oraz Dąbie. Zmian znalazłoby się jeszcze wiele. Pomiędzy Prawobrzeżem a Centrum znajdują się także zjazdy na drogi ekspresowe. Atutem tej części miasta, którego nie da się pominąć jest bliskość lasów i terenów zielonych, co daje możliwość aktywnego wypoczynku z rodziną, ale także sprawia, że mieszkańcy nie odczuwają, że mieszkają blisko Centrum. To idealne miejsce, dla osób, które cenią sobie kontakt z naturą, spacery leśnymi ścieżkami, poranny jogging podczas, które można odetchnąć czystym powietrzem oraz czerpać radość z chwilowego odosobnienia.

Ceny zachęcają

Ceny nieruchomości w Szczecinie odbiegają od tych, które przodują w innych regionach Polski o podobnym potencjale. Nadal zapłacimy tutaj mniej za kupno mieszkania lub jego wynajem nie tracąc przy tym na standardzie lokalu. Ponadto, za mieszkanie na Prawobrzeżu zapłacimy mniej niż w Centrum. Jeśli komuś marzy się dom na Prawobrzeżu z ogródkiem za oknem, najprawdopodobniej to właśnie w tej dzielnicy znajdzie swoje wymarzone miejsce na ziemi. W poszukiwaniu ofert warto skorzystać z ofert profesjonalistów, którzy z pewnością w swoich ogłoszenia znajdą ciekawe propozycje. Dzielnica stanowi niewykorzystane jeszcze do końca miejsce na lokalnym rynku pracy. Wielu przedsiębiorców, właśnie tam, decyduje się na otworzenie działalności lub jej oddziału, wykorzystując zapotrzebowanie na konkretną usługę wśród mieszkańców, którzy do tej pory musieli dojeżdżać do Centrum. Prawobrzeże to dzielnica znajdująca się na obrzeżach Szczecina, co przesądza o jej potencjale szczególnie dla firm logistycznych i fabryk produkcyjnych.

Wobec rozwoju szczecińskiego rynku nieruchomości oraz ogólnopolskich prognoz, warto zacząć inwestować. Szczecin to specyficzne miasto, w którym odnajdą się zarówno wielkomiejskie rekiny, jak i osoby szukające spokojnego mieszkania za miastem. Zainteresowani znajdą tutaj mieszkania i domy dla siebie oraz swoich rodzin, a inwestorzy obiekty pod wynajem lub kupno. Zważywszy na ciągły rozwój miasta, można spodziewać się stopniowego wzrostu cen, dlatego inwestycja w Szczecinie w najbliższym czasie dla niejednej osoby może okazać się inwestycją życia.
 

 

[artykuł sponsorowany]

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.236.112.70). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.