Żaki zwycięskie

18.03.2016, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Młodzi piłkarze nożni z Klubu Żaki osiągnęli duży sukces.

Wygrali Zimową Ligę Football Arena 2016. W finałowym meczu pokonali zespół AMF Szczecin. W turnieju o randze wojewódzkiej uczestniczyły zespoły z Polic, Choszczna, Stargardu, Goleniowa i Szczecina. Chłopcy z rocznika 2006 MUKS Żaki okazali się najlepsi. Do półfinału dotarły też młodsze roczniki Żaków, co dla chłopców z rocznika 2007 i 2008 jest dużym osiągnięciem. Zwycięzcy otrzymali w nagrodę wyjazd na mecz reprezentacji Polski i Serbii jaki 23 marca odbędzie się na stadionie poznańskiego Lecha. Młodych piłkarzy trenuje pan Szymon Adamczyk.
 
Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy ŻAKI jest stowarzyszeniem, które powstało 18 maja 2012 roku i jest kontynuacją Akademii Piłkarskiej Zico, której inicjatorem był Szymon Adamczyk. Klub działa zgodnie z ustawą o sporcie, ustawą - Prawo o stowarzyszeniach, ustawą o systemie oświaty oraz z własnym statutem. Od początku notuje duże osiągnięcia w szkoleniu młodych piłkarzy.
 
Chłopcy trenują na boiskach użyczanych przez szkoły w Dąbiu. Są to typowe Orliki ze sztuczną nawierzchnią. Jednak na poziomie rozgrywek wojewódzkich przepisy wymagają by było to boisko trawiaste. Takiego Żaki nie mają. Na terenie ZS nr 2 przy ulicy  Portowej jest rozpoczęta budowa takiego boiska ale z braku funduszy została zaniechana. Od kilku lat trwają starania by dokończyć jego budowę. Sukcesy Żaków powinny być najlepszym argumentem za udostępnieniem pełnowymiarowego boiska dla Klubu, który ma tak duże sukcesy sportowe.
 
EL
 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.238.116.201). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.