Wywalczyli!

09.07.2015, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Kiedy 4 maja zmienił się rozkład jazdy i trasa autobusu linii 79, mieszkańcy Płoni i Jezierzyc, a także Dąbia, podnieśli larum.

Chdziło o to, że ZDiTM powołując się na rzekomą zgodę rad osiedli, zmniejszył o ponad połowę częstotliwość kursowania na tej linii. Stwarzało to określone problemy, np. uczniowie dojeżdżający do szkół na Słonecznym, w Dąbiu czy Zdrojach, nie mogli na czas dojechać na zajęcia. Albo musieli jechać zdecydowanie za wcześnie tuż po siódmej, albo tuż przed ósmą i wtedy nie zdążali na lekcje. 
 
Mieszkańcy powiedzieli dość, i zebrali ponad 800 podpisów pod petycją domagającą się przywrócenia zwiększonej częstotliwości na tej linii. Mamy dobrą wiadomość, od 29 sierpnia linia 79 wraca do starej częstotliwości! Zmienią się godziny odjazdu, ale nie zmieni się trasa przejazdu. Autobus pojedzie ze Słonecznego do Zdrojów i dalej do Basenu Górniczego. Będzie on dowozić pasażerów do Szybkiego Tramwaju i będzie mieć tzw. przejściową pętlę przy ulicy Jaśminowej, skąd tylko krok do SST.
 
Data zmiany w kursowaniu linii 79 jest nieprzypadkowa. Na ten dzień wyznaczono pierwsze kursy SST. Tego dnia dwójka i ósemka ma rozpocząć jazdę od pętli Turkusowa. Wtedy też częściowo zmienią się trasy i rozkłady jazdy niektórych linii autobusowych. Dodajmy, że ZDiTM „analizuje” obecnie możliwość wydłużenia trasy „siódemki” do pętli Turkusowa, ale nie ukrywa, że im więcej będzie wniosków w tej sprawie od rad osiedli, organizacji społecznych, a nawet osób prywatnych, łatwiej będzie podjąć decyzję o wydłużeniu trasy tego tramwaju.
 
Od nowego roku szkolnego ma się też zmienić częstotliwość kursowania na linii 72. Obecnie są okresy gdy autobus ten jedzie co… półtorej godziny! Jest szansa, że zwiększy się jego częstotliwość, choć w tym przypadku jeszcze żadne decyzje nie zapadły. Cieszy, że 800 zebranych podpisów wzięto pod uwagę i przychylono się do wniosku mieszkańców. ©
 
EL
 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.239.11.178). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook