Wyremotują drogę na Chociwel

01.02.2017, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Nigdyś jej budowa stała się przyczynkiem do wybuchu drugiej wojny światowej, kiedy na żądanie hitlerowskich Niemiec, Polska nie wyraziła zgody na eksterytorialność autostrady z Berlina do Królewca.

W nomenklaturze nosi po prostu nr 142, ale wśród kierowców, mieszkańców i wszystkich użytkowników, znana jest jako „chociwelka”. Jedna z najbardziej znanych i potrzebnych dróg wojewódzkich, nr 142, zwana potocznie „chociwelką” lub „berlinką” przejdzie gruntowną modernizację. W środę 1 lutego br. w Szczecinie, w obecności członka Zarządu Województwa Anny Mieczkowskiej podpisana została warta ponad 42 mln zł umowa pomiędzy ZZDW i wykonawcą - firmą Budimex SA.

- To kluczowa trasa Pomorza Zachodniego, łącząca aglomerację szczecińską ze wschodnią częścią województwa. Inwestycja, która pochłonie łącznie ok. 50 mln zł wpłynie na poprawę bezpieczeństwa i komfortu podróży mieszkańców regionu i turystów. Czekają nas oczywiście pewne utrudnienia w okresie prowadzenia prac, ale jestem pewna, że warto poczekać, abyśmy wkrótce mogli cieszyć się kolejną nowoczesną trasą – mówiła Anna Mieczkowska.

Remont obejmie nawierzchnię i zatoki autobusowe. Powstaną dwa ronda, a skrzyżowania będą oświetlone. Remont dotyczyć będzie niemal 22 kilometrowego odcinka popularnej „chociwelki", to jest od skrzyżowania z drogą S3, a roboty rozpoczną się na początku marca. Zapowiedziano, że stare płyty betonowe będą na miejscu kruszone i będą stanowić podkład pod nową nawierzchnię asfaltową.

Więcej szczegółów na temat tej inwestycji w linku: http://www.wzp.pl/biuro-prasowe/biuro-prasowe/artykuly/chociwelka-idzie-do-remontu.


EL

 

Foto UM oraz KPP w Stargardzie

 

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (34.239.151.124). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.