Wsparcie dla oddziału

23.02.2022, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Oddział psychiatrii dziecięcej i młodzieżowej Szpitala Zdroje otrzymał cenne wsparcie.

Powiedzieli: „Zapytajcie dzieci, o czym marzą?” Po czym spełnili to marzenie! Pacjenci Oddziału Psychiatrii Dziecięcej i Młodzieżowej szpitala „Zdroje” już mogą korzystać z wyczekiwanego z ogromną niecierpliwością urządzenia multimedialnego, zakupionego dzięki słuchaczom RMF FM biorącym udział w loterii Świetny Mikołaj.

„Zwykle prosimy o rzeczy, które są nam niezbędne do codziennego funkcjonowania. Tym razem polecono nam puścić wodze fantazji i wspólnie z pacjentami wybrać to, co sprawi największą frajdę dzieciom. Dziś z wielką radością patrzymy, jak nasi rozentuzjazmowani pacjenci odkrywają kolejne i kolejne możliwości nowego gadżetu.” - mówi Magdalena Knop, rzeczniczka prasowa szpitala „Zdroje”.

Przekazany przez RMF FM prezent to mobilna tablica interaktywna. Jej użytkownicy mają za zadanie trafiać plastikowymi piłeczkami w rozmaite animacje komputerowe i przechodzić kolejne etapy gier. Dzieci zbijają nimi kręgle, strzelają gole czy strącają potworki, nieustawicznie pozostając w ruchu. To je mobilizuje i angażuje, jednocześnie pozytywnie wpływając na rozwój motoryki, poprawę koordynacji wzrokowo-ruchowej, koncentracji oraz spostrzegawczości. Rozgrywki można przeprowadzać w pojedynkę, w starciach 1 na 1 oraz w grupach wieloosobowych, co świetnie wpływa na integrację i zachęca do przyjaznej rywalizacji.

Tablica posiada też walor edukacyjny. Rzucając piłeczkami wskazuje się prawidłowe wyniki zadań matematycznych oraz poprawne odpowiedzi w pytaniach quizowych, dlatego urządzenie będzie wykorzystywane także podczas zajęć szkolnych. Jest też interaktywny pisak, którym można rysować, kolorować i układać puzzle. Te elementy pobudzają wyobraźnię oraz rozwijają kreatywność zarówno młodszych, jak i starszych pacjentów. 

Bombardowanie tablicy piłeczkami, późniejsze łapanie tych uciekających po podłodze, pobijanie kolejnych rekordów - wszystko to sprawiło, że świetlicę dziecięcego oddziału psychiatrycznego szpitala „Zdroje” już kilka minut po uruchomieniu sprzętu wypełniły śmiech, radosne piski i zagrzewające do walki okrzyki kolegów. Wymarzona tablica stała się wspaniałym dopełnieniem czasu pomiędzy kolejnymi badaniami i terapiami.

Świąteczno-mikołajkowa akcja RMF FM pozwoliła na wsparcie siedmiu ośrodków psychiatrycznych dla dzieci i młodzieży w całej Polsce. „Jesteśmy bardzo wdzięczni, że nasz oddział znalazł się w tym wyjątkowym gronie. Serdecznie, z głębi serca dziękujemy wszystkim słuchaczom RMF FM,  dzięki których wsparciu te piękne emocje stały się udziałem naszych podopiecznych! - powiedział Łukasz Tyszler, dyrektor szpitala „Zdroje”. - „To szlachetny gest i symbol dobroci. Dzięki tak wspaniałym ludziom, którzy pomimo ogromu obowiązków znajdują chęci i czas, by pomagać innym, nasi pacjenci mogą odbywać leczenie i proces terapii w jeszcze lepszych, bardziej dla nich przyjaznych warunkach.” - dodał Tyszler

Oddział Psychiatrii Dziecięcej i Młodzieżowej szpitala „Zdroje” w Szczecinie jest jedynym tego typu ośrodkiem w regionie. Przyjmuje pacjentów nie tylko z województwa zachodniopomorskiego, lecz także z zachodniej części Pomorskiego oraz z województwa lubuskiego. Każdego roku specjaliści prowadzą tu terapie i leczenie blisko 500. pacjentów. To dzieci i młodzież cierpiące na depresje, zaburzenia odżywiania czy po próbach samobójczych. Leczenie trwa zwykle około trzech, czterech tygodni zdarzają się jednak chorzy, którzy specjalistycznej, stacjonarnej opieki wymagają nawet przez kilka miesięcy. Bez względu jednak na długość pobytu na oddziale, dla każdego z chorych dzieci możliwość skorzystania w wolnym czasie z interaktywnej tablicy jest nie lada atrakcją wnoszącą w proces terapeutyczny pierwiastek radości i emocjonującej, koleżeńskiej rywalizacji.

 

 

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (34.239.170.244). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.