Wraca temat Mediateki w EKKO

20.03.2016, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Zanim na Prawobrzeżu powstanie nowy dom kultury w budynku EKKO już dziś powinna funkcjonować nowoczesna Mediateka. Z takim wnioskiem do Prezydenta Miasta zwróciła się Rada Osiedla Kijewo.

Radni Miejscy podczas ostatniej komisji kultury dyskutowali o dalszych losach rozwoju kultury na Prawobrzeżu. Gorąca dyskusja dotyczyła lokalizacji takiego domu kultury, jak również jego docelowych funkcji.  W dyskusji na temat budowy domu kultury  w jednym radni byli zgodni – obecne biblioteki na Prawobrzeżu wymagają natychmiastowych zmian. Stąd ponownie powrócił temat ulokowania Mediateki w budynku EKKO przy  ul. Struga. 

Rada Osiedla Kijewo w swoim wniosku do Prezydenta jednoznacznie wskazuje na zalety lokalizacji Biblioteki w EKKO.  1000 mkw to według Radnych Osiedla doskonała przestrzeń do nowoczesnego zagospodarowania pod potrzeby mieszkańców Prawobrzeża. 

Co o pomyśle Mediateki w EKKO myślą Radni Miejscy ? –  Jak sami stwierdzili , ponownie należy rozważyć opcję EKKO dla przyszłej Mediateki. 
 
O opinię poprosiliśmy Radego Wojciech Drożynkiewicza: 
 
Przy dobrej woli Prezydenta minie 5-6 lat zanim nowy  obiekt kultury powstanie na prawobrzeżu. Jednak nie warto tyle czekać.
Kilka miesięcy temu pojawił się pomysł, aby w budynku EKKO Miasto zrobiło Mediatekę. Moim zdaniem to bardzo dobry pomysł.
Istniejące filie biblioteki miejskiej są mocno przestarzałe i nie spełniają oczekiwań mieszkańców. Miasto powinno stworzyć w EKKO Mediatekę, która będzie służyła mieszkańcom do momentu powstania na Majowym Centrum Kultury. 
 
Według Drożynkiewicza nowy Dom Kultury powinien powstać do 2021 roku.
Czekamy na Państwa opinie co do lokalizacji takiego Domu Kultury pod adresem info@prawobrzeze.info
 
 
KK

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.238.116.201). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.