Wiosenna bez opóźnień

20.06.2016, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

ZDiTM informuje o postępie robót na przebudowywanej ulicy Wiosennej.

Według komunikatu tej firmy, prace Idą zgodnie z harmonogramem. Z Wiosennej zniknęła kostka brukowa, a ścislej kamienie brukowe pamiętające jeszcze casarza Wilhelma. Zakończono roboty związane z infrastrukturą podziemną. Przygotowane jest także koryto (obniżenie) pod budowę jezdni, ścieżek rowowych i chodników. Przebudowa drogi ma zakończyć się w tym roku.
 
W efekcie ma być lepsze połączenie północ-południe: Dąbie z osiedlami Słoneczne, Bukowe, Majowe. Przebudowana Wiosenna na też usprawnić dostęp do przebudowanej ulicy Andrzeja Struga, która stała się teraz wygodną arterią wlotowo – wylotową z miasta. W połowie lipca planowane jest asfaltowanie Wiosennej od ulicy Struga do Jesiennej, wtedy też wprowadzony zostanie drugi etap czasowej organizacji ruchu. Wszystko po to, by pzrebudowac odcinek do przejazdu kolejowego. Wykonana zostanie jezdnia od ulicy Jesiennej do przejazdu kolejowego, który PKP PLK także będzie przebudować.
 
Jak już wcześniej informowaliśmy, W ramach przebudowy ulicy Wiosennej wykonane zostaną dwie jezdnie, chodniki, ścieżki rowerowe, oraz oświetlenie uliczne. Prace nie ominą także skrzyżowań i zjazdów na tym odcinku drogi. Bezpieczniesjzy będzie dostęp mieszkańców dzielnicy Dąbie do obiektów handlowych i usługowych przy ulicy Wiosennej, a także mieszkańców Buklowego, Majowego czy Słonecznego do dworca PKP Dąbie. Łączna długość przebudowanego odcinka to 570m. Ulica Wiosenna zamknięta jest od 5 maja, zakończenie inwestycji planowane jest do 22 września 2016 roku, a łączny koszt przebudowy to nieco ponad 7,5mln złotych.
 
12 lat trwały uporczywe starania samorządowej Rady Osiedla Dąbie by Wiosenna ze skansenu zmieniła się w nowoczesną ulicę. Sporo winy w opóźnieniu przebudowy mają miejscy urzędnicy, którzy nie pofatygowali się przy sprzedaży terenów pod markety, by wytargować u inwestorów choćby częściowy remont tej ulicy i usprawnić dojazd do sklepów.
 
EL

Foto materiały zditm.szczecin

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.222.104.206). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook