Wigilia u aktywnych

18.12.2015, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Osoby z Klubu Reaktywacja spotkały się na opłatku.

Spotkanie wigilijne odbyło się sali bankietowej przy ulicy Dąbskiej. Kilkadziesiąt osób podzieliło się opłatkiem, złożyło sobie życzenia i wspólnie spożyło tradycyjne dania wigilijne. Najczęściej słyszanym było życzenie zdrowia i dalszej aktywności. Był czerwony barszcz z uszkami, pierogi z kapustą, ryby, kulebiak, różne cista i inne słodkości. Życzenia wszystkim zebranym złożył pan Kamil Pawlaczyk prezes Stowarzyszenia Educare. W spotkaniu uczestniczyli między innymi radna RM Jolanta Balicka, przesatwiciele rad osiedli Słonecznego, Dąbia, Podjuch i Bukowego, czyli tych osiedli, których mieszkańcy uczestniczą w pracach Klubu Reaktywacja. Miłą atmosferę podkreślały kolędy w różnych wykonaniach, które towarzyszyły przez całe spotkanie.

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju, Edukacji i Wsparcia Osób Zagrożonych Wykluczeniem Społecznym "Educare" powołane zostało przez osoby, które w codziennym życiu zajmują się pomocą potrzebującym, a praca ta stała się ich pasją. Różnorodność zawodowa pozwala członkom Stowarzyszenia na jak najbardziej kompleksową pomoc osobom potrzebującym. Stowarzyszenie nastawione jest w głównej mierze na praktykę, czyli warsztaty, szkolenia, zajęcia plenerowe organizowane zarówno dla osób dorosłych jak i dzieci.

Prowadzone są lekcje języka angielskiego, warsztaty majsterkowicza (dużo pań majsterkuje!), spotkania literackie czy podwieczorki filmowe. Jest też koło brydżowe, a umiejętności rękodzielnicze zaprezentowano na niewielkiej wystawie. Sporą częśc rękodzieła Klubowicze sprzedali podczas kiermaszu świątecznego. Chętni i aktywni nie tylko w wieku 60+, mogą się zgłaszać do Klubu Reaktywacja przy ulicy Gryfińskiej 13. ©

EL

 

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.200.117.166). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook