Widać zarys pętli

24.10.2016, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Mieszkańcy wieżowców przy ulicy Turkusowej, a także korzystający z pętli SST widzą wyraźny zarys powstającej tu pętli autobusowej.

Od chwili wejścia na plac budowy nowego wykonawcy, prace nabrały tempa. Za ogrodzeniem widać już wykarczowany, częściowo zniwelowany teren, a wkrótce będą wykonywane wykopy pod podziemną infrastrukturę. Przypomnijmy, że budowa pętli autobusowej Turkusowa opóźniła się, gdyż poprzedni wykonawca okazał się po prostu nierzetelny. Miasto wypowiedziało umowę, przejęło dokumentację i wyłoniło nowego wykonawcę. Jest nim firma Musing Bud – ta sama, która wykonuje remont ulicy Szybowcowej.
 
Termin zakończenia prac to przełom lipca i sierpnia przyszłego roku. Na nowej pętli będą zadaszone perony, plus plac postojowy dla autobusów oczekujących na swoje kursy. Powstanie plac parkingowy na 60 aut i parking dla rowerów. Zmieni się też organizacja ruchu na ulicy Jasnej i Przelotowej. Powstanie nowe skrzyżowanie i przejazd przez torowisko kolejowe. Umożliwi to autobusom dojazd do pętli. Przewiduje się, że pełna eksploatacja nastąpi latem. Wtedy też ma się zmienić siatka połączeń autobusowych na Prawobrzeżu. Na razie żadne decyzje jeszcze nie zapadły, a przynajmniej nikt o takich nie informuje.
 
EL    

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (18.205.26.39). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.