UKS Bukowe 29.

27.12.2013, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Drużyna siatkarska UKS Bukowe 29 to zespół grający w 2 lidze SALPS-u, czyli Szczecińskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej. Pod czujnym okiem trenera Pani Agnieszki Beyer - Michoń grupa dziewczyn trenuje na Osiedlu Bukowym – jest to jedyny działający żeński klub na Prawobrzeżu.

Właśnie zakończyła się pierwsza kolejka meczów SALPS’u, którą drużyna zakończyła na siódmym miejscu. Ostatnie dwa mecze możemy z pewnością uznać za ciekawe. Pierwszy rozegrany z Prestige Police 16 grudnia zakończył się wynikiem 3:1 dla bukowianek. Zacięty bój był przede wszystkim w  secie czwartym, gdy dziewczyny mimo wyniku 22:24 dla gospodyń zdołały wygrać 27:25. Pokazały niezwykłą wolę walki, a także opanowanie w sytuacji kryzysowej. Choć w ostatnim z setów także walka była punkt-za-punkt goście zwyciężyli pewnie do 22.

Dwa dni później siatkarki rozegrały kolejny mecz, tym razem z UKS 18 III. Drużyny w tabeli dzielił jedynie jeden punkt, co potęgowało wolę zwycięstwa. Pierwszy set, mimo kontroli gości przez cały set,  zakończył się na przewagi 26:24 dla zespołu z Hożej. Gospodynie pokazały świetną grę i nie oddały już żadnego z setów. Dziewczęta z Prawobrzeża nie załamały się i mimo odczucia niedosytu zeszły z boiska z podniesionymi głowami.

Na początku stycznia zaczyna się kolejna runda SALPS’u – rewanżowa. Drużyna z pewnością będzie walczyła o każdy punkt. Wiem, że dadzą z siebie wszystko, bo siatkówka to ich pasja.