Tymczasowo likwidują

29.09.2016, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego przesłał komunikat o tymczasowej likwidacji przystanku pl. Rodła LOT kierunek prawa strona miasta.

Informujemy, że od jutra, tj. 30 września tymczasowej likwidacji ulegają przystanki „Plac Rodła Lot” dla linii A, B, C, D, 86, 522, 529, 531,532 oraz „Plac Żołnierza Polskiego” dla linii 86, 522, 529, 531, 532. Dla tych przystanków ustalona została wspólna lokalizacja - w ciągu alei Wyzwolenia, na odcinku pomiędzy ulicami Mazowiecką, a Małopolską na wysokości posesji numer 7. Zmiany są związane z inwestycją prowadzoną od sierpnia w alei Wyzwolenia. W ramach przebudowy wyremontowany będzie chodnik i wykonana zostanie droga rowerowa o nawierzchni asfaltowej. Będzie ona wygodną kontynuacją już istniejących ścieżek. Dla cyklistów pojawi się 28 stojaków rowerowych i 7 podpórek. Dla pieszych udogodnieniem będą ławki.

Na odcinku od placu Rodła do placu Żołnierza wzdłuż ulicy przygotowane będą miejsca postojowe równoległe do jezdni. Dzięki zwężeniu jezdni do 9,25 m (skrajny pas o szerokości 3,25m i 2 pasy o szerokości 3,00 m) wygospodarowana zostanie przestrzeń dla miejsc parkingowych o szerokości 2,5 m, drogi rowerowej o szerokości 2m i chodnika o szerokości min. 2,4 m oraz opasek bezpieczeństwa. Na odcinku od Rayskiego do placu Rodła parkowanie będzie skośne.

Przebudowane zostaną przystanki komunikacji miejskiej. Na „Plac Rodła LOT” oraz „Plac Żołnierza Polskiego”, pojawią się nowe wiaty. Dzięki zastosowaniu krawężników ułatwiających postój autobusów niskopodłogowych wygodniej będzie wsiadać osobom niepełnosprawnym. W okolicy przystanków oraz skrzyżowań na chodnikach zostanie wykonane oznakowanie dla osób niedowidzących oraz płyty wskaźnikowe na przejściu dla pieszych na pl. Rodła po stronie wschodniej, aby zachować ciągłości ruchu i pomóc w ten sposób odnaleźć bezpieczną drogę osobom niedowidzącym.

Prace wykonuje firma Eurovia Polska SA, za kwotę niemal 3,5mln zł. Wykonawca na realizację zadania ma 150 dni od dnia podpisania umowy, czyli do 19 grudnia. Pamiętajmy więc o zmianie lokalizacji przystanków w kierunku Prawobrzeża. 

Bel

 

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.235.20.185). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook