Trzecia blokada

24.08.2018, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Trzecia z kolei blokada protestacyjna mieszkańców Żydowiec, Klucza i Podjuch odbyła się opodal skrzyżowania ulic Granitowa – Krygiera.

Mieszkańcy niezmiennie protestują domagając się powrotu na starą trasę linii autobusowej nr 55. Chcą by autobus łączył te osiedla z pętlą na Basenie Górniczym. Skarżą się, że obecnie ZDiTM pozbawił kilka tysięcy ludzi możliwości dojazdu do szkół, ośrodków zdrowia czy na zabiegi rehabilitacyjne. – Najgorsze jest to, że miasto kompletnie ignoruje nasze argumenty i nie chce z nami rozmawiać – mówi Jakub Olszewski organizator protestu. Blokada wiąże się niestety, z dużymi korkami, bo gdy jedni blokują ulice, inni muszą stać i czekać na możliwość przejazdu. Protestujący zdają sobie z tego sprawę i prawdopodobnie była to ostatnia blokada na Prawobrzeżu w sprawie przywrócenia linii 55 na poprzednią trasę. Mieszkańcy podejmą decyzję czy i kiedy zablokować w proteście ulice Klonowica przy siedzibie ZDiTM. W tej sprawie na 30 sierpnia zapowiedziano spotkanie protestujących „pod chmurką” w amfiteatrze w Żydowcach.
 
   Na marginesie sprawy, wyrażamy wielkie zdumienie, że żadna z rad osiedli; ani ta w Żydowicach – Kluczu, ani ta w Podjuchach nie użyczyła swoich pomieszczeń na spotkanie mieszkańców. To źle świadczy o działaczach osiedlowych bo fakt, że mieszkańcy czegoś się domagają, coś chcą osiągnąć, nie świadczy o tym, że są trędowaci czy zakażeni. Są reprezentantami kilku tysięcy ludzi, i użyczenie pomieszczenia by pod dachem porozmawiać i zastanowić się co dalej, ujmy radom nie przynosi. 
 
EL

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (34.239.170.244). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.