Szybki już nie taki szybki

26.11.2015, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

SST wyraźnie zwolnił.

Tramwaje jeżdżą z ograniczoną prędkością. Wszystko z powodu ukruszenia się jednej z szyn na Moście Pionierów. Tylko dzięki przytomności motorniczego nie doszło do katastrofy. W niedzielę wstrzymano kursowanie SST i ekipa remontowa przez kilka godzin wymieniała szynę. Teraz okazuje się, że są kolejne usterki, tym razem w okolicy Mostu Portowego. Tu znaleziono co najmniej trzy pęknięte spawy.

Zadecydowano o zmniejszeniu dopuszczalnej prędkości, a na tory wchodzą ekipy specjalistów, które najpierw sprawdzą blisko 800 spawów, a następnie poprawią ewentualne usterki. Sprawdzenie na odcinku od Mostu Długiego do Basenu Górniczego wykona Energopol, który na tym odcinku był głównym wykonawcą robót.

Odcinek od Basenu do Turkusowej, na którym doszło do wyczerbienia szyny i rozstąpienia spawu, skontrolowali przedstawiciele Tramwajów Szczecińskich i firmy Eko – Invest. Tu generalnym wykonawcą było konsorcjum firm Szybki Tramwaj-Strabag. Jak zapewnia Krystyna Gawrońska ze spółki Tramwaje Szczecińskie, podróż tramwajem jest bezpieczna, choć z powodu prac naprawczych mogą wystąpić niewielkie opóźnienia. Zarówno dwójka jak i ósemka kursują zdecydowanie wolniej.

EL

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.210.149.205). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook