Szukają złodziei i relikwii

19.03.2016, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Po włamaniu na plebanię parafii rzymsko-katolickiej na osiedlu Kasztanowym, trwają działania policji zmierzające do wykrycia sprawców.

Złodziej lub złodzieje  po wybiciu szyby weszli na plebanię skąd ukradli pieniądze, srebrne medaliki dla dzieci pierwszokomunijnych oraz relikwie świętego Jana Pawła II. Dla wiernych jest to szczególnie bolesna strata, gdyż w przyszłym roku relikwie mają być uroczyście wprowadzone do budowanego właśnie Sanktuarium Dzieci Fatimskich. Ma to być uświetnienie setnej rocznicy objawień w Fatimie.
 
Z apelem do sprawców włamania o zwrot relikwii zwracają się wierni, a przede wszystkim ksiądz Marek Maciążek proboszcz. – Dla sprawców niewielka kapsuła z fragmentem sutanny świętgo Jana Pawła II może nie mieć wielkiej wartości. Może trafić do lombardu lub złotnika albo zostanie wyrzucona – mówi proboszcz. Wraz z wiernymi apeluje do sumienia sprawców by zwrócili tak cenną dla parafian rzecz.
 
W przyszłym roku zaplanowana jest konsekracja Sanktuarium Dzieci Fatimskich na osiedlu Kasztanowym. Społeczność chrześcijańska wierzy, że relikwie, na które tak długo czekali będą uroczyście wprowadzone do nowego szczecińskiego Sanktuarium.
 
EL

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.238.116.201). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.