Szkolenia wakacyjne nauczycieli Gimnazjum Nr 29

28.09.2017, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Tuż przed zmianą strukturalną swojej szkoły, nauczyciele Gimnazjum nr 29 im. ks. Jana Twardowskiego na Prawobrzeżu Szczecina uczestniczyli w wakacyjnych dwutygodniowych szkoleniach finansowanych w ramach europejskiego programu ERASMUS PLUS.

Projekt pt. „Europejska kadra w Gimnazjum nr 29”, który został napisany przez p. Annę Rzemieniecką w placówce w ubiegłym roku szkolnym, objął dziewięciu nauczycieli. Jego głównym celem było podniesienie kwalifikacji zawodowych i językowych pedagogów zajmujących się na co dzień uczeniem różnych przedmiotów. Przygotowaniom do udziału w przedsięwzięciu towarzyszyło intensywne samokształcenie oraz dokładny wybór miejsc szkoleń. W rezultacie nauczycielka chemii wraz z dwoma pedagogami pojechały na upalną Maltę na kurs języka angielskiego, dwie anglistki do deszczowego Edynburga na kurs aktywnej metodyki, a nauczycielka języka niemieckiego na doszkalający kurs z metodyki tego języka do zabytkowego Wiednia. Z kolei nauczycielka wychowania fizycznego i informatyczka spędziły czas na kursie języka niemieckiego w pełnym atrakcji Berlinie. Natomiast do odległej Sevilli udała się matematyczka na metodyczny kurs języka hiszpańskiego.

Wszystkie mobilności zakończyły się wielkim sukcesem, gdyż każda z nauczycielek wróciła z ogromnym bagażem pozytywnej energii i doświadczeń. Ponadto nawiązane kontakty z innymi szkołami i nauczycielami na bieżąco wzbogacają pracę pedagogów, a świeżo zdobyty trening zawodowy wprowadził prosto w nowy klimat oświatowej zmiany.


Koordynator projektu mgr Anna Rzemieniecka

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.222.104.206). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook