Szansa na amfiteatr

18.10.2014, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Trwa głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Mieszkańcy osiedla Słonecznego mają szansę zdobyć pieniądze na rewitalizację otoczenia Rubiowego Stawu. Okolice Rubinowego Stawu na osiedlu Słonecznym od samego początku są dla mieszkańców tego osiedla centralnym miejscem spotkań i różnych imprez. Wielu ludziom o społecznikowskim zacięciu zależy, by stworzyć tu osiedlowe plenerowe centrum kulturalno rozrywkowe.
 
Jednym z elementów ma być rewitalizacja Rubinowego Stawu i budowa kilku elementów uzupełniających infrastrukturę. – Chciałbym aby powstała tu scena na wodzie wraz zadaszeniem, mówi Marcin Milewski pomysłodawca projektu zgłoszonego do Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego. – Byłby to pierwszy etap realizacji tego zadania, a w dalszej części można powiększyć sam amfiteatr rozbudowując widownię i wymieniając istniejące siedziska na indywidualne krzesełka, takie jakie są na stadionach, dodaje pan Milewski. Realizacja tego projektu to wzmocnienie już istniejącej i pobudowanie nowej infrastruktury.
 
Staraniem miejscowej Rady Osiedla wybudowano przyłącze energetyczne co uniezależni organizatorów różnych wydarzeń od zewnętrznego zasilania. – Są gotowe plany rewitalizacji samego Stawu, który wymaga oczyszczenia, co mam nadzieję, że wreszcie po tylu latach starań wykona ZUK, mówi Marcin Milewski. Reasumując, budowa sceny na wodzie wraz z zadaszeniem, następnie poszerzenie widowni i montaż krzesełek, to zalążek stałego i w pełni przygotowanego miejsca do spotkań i imprez dla wszystkich. – Z tak rozbudowanej infrastruktury amfiteatru wraz z pobliskim placem zabaw, który jeszcze w tym miesiącu oddamy do użytku, oraz otoczenie i sam Pomnik Niepodległości, to szansa na stworzenie plenerowego centrum życia rozrywkowo – kulturalnego osiedla, zauważa Marcin Milewski.
 
By tak się stało, mieszkańcy mogą zagłosować na projekt, który znajduje się na liście SBO w dziale Dzielnica Prawobrzeże pod pozycją nr 4. Głosy są też przyjmowane w siedzibie RO Słoneczne oraz na www.konsultuj.szczecin.pl
 
EL   
 
Na zdjęciu pan Marcin Milewski z wnioskiem SBO.

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (35.175.212.130). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook