Stulatka z Bukowego

15.01.2016, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Pięknego wieku doczekała pani Anna Tomczyk mieszkanka osiedla Bukowego.

Przyszła na świat dokładnie sto lat temu! Życzenia stu lat byłyby więc nie na miejscu, ale życzenia zdrowia, i owszem. Z okazji Jubileuszu, panią Annę odwiedzili przedstawiciele ZUSu, prezydenta miasta, Administracji Osiedla SM „Dąb” i lokalne media.
 
Zastępca prezydenta miasta Mariusz Kądziołka przekazł list gratulacyjny i życzenia zdrowia. Jubilatka otrzymała upominki od miasta, bukiet kwiatów od ZUS, a od Administracji Osiedla SM „Dąb” bo mieszka w lokalu administrowanym przez tę Spóldzienię, także serdeczne życzenia i kwiaty. Choć zdrowie już nie te, mimo to pani Anna żywym głosem podziękowała za otrzymane życzenia i kwiaty.
 
Pani Anna urodziła się koło Tarnobrzegu i stamtąd tuż po ostatniej wojnie przyjechała na Pomorze Zachodnie. Przez wiele lat pracowała w stoczni i być może ciężka praca połączona z ruchem jest sekretem długowieczności. Od kilku lat po silnym zapaleniu płuc podupadła na zdrowiu, ale umysł ma sprawny i wiele pamięta. Ma syna i dochowała się dwuletniego praprawnuka Franusia, który aktywnie pełnił honory domu żegnając gości poprzez podanie ręki. Ze swej strony życzymy pani Annie wielu lat w zdrowiu i spokoju. Obecni na spotkaniu zastanawiali się czy ktoś znacznie młodszy od Pani Anny doczeka takiego wieku. Ze strony wnuczki padła chyba najwłaściwsza odpowiedź: musielibyśmy urodzić się wtedy gdy rodzili się dzisiejsi stulatkowie. Inna żywność (bez chemii), ciężka praca, która hartowała i stateczna rodzina, która zawsze jest schronieniem i opoką.
 
EL

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.200.140.218). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.