Spotkanie w sprawie budżetu obywatelskiego

14.09.2013, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy
5 milionów złotych UM przeznaczył na budżet obywatelski

Już w najbliższy poniedziałek, 16 września, odbędzie się spotkanie w sprawie budżetu obywatelskiego. Rozpocznie się o godzinie 17 w klubie Delta.

Idąc tropem urzędników i prezydenta w Poznaniu, UM Szczecin postanowił przeznaczyć 5 milionów złotych na inicjatywy od mieszkańców. Każdy kto urodził się w naszym mieście, bez względu na wiek, może podać pomysł na wykorzystanie tej kwoty.Termin zgłaszania projektów mija 20 września. Do dzisiaj wpłynęło około 60 pomysłów, z których lwią część stanowią ścieżki rowerowe, przebudowa przystanków autobusowych oraz tworzenie nowych miejsc parkingowych.

Podczas trwania I etapu wszystkie projekty zostaną ocenione przez zespół ekspertów. Wybiorą oni piętnaście najciekawszych, które przejdą do drugiej rundy. Wtedy jurorami zostaną mieszkańcy. Za pośrednictwem internetu lub w siedzibach rad osiedla będą mogli zagłosować na najciekawsze pomysły. Swojego wyboru będą mogli dokonać jedynie pełnoletni mieszkańcy. Propozycje z największą ilością głosów trafią do przyszłorocznego budżetu miasta.

W związku z tą inicjatywą pracownicy UM pojawią sie na Prawobrzeżu aby przybliżyć zasady jej działania i odpowiedzieć na pytania mieszkańców. Spotkanie rozpocznie się 16 września, o godzinie 17, w klubie Delta na ulicy Racławickiej 10.

 

RC

Galeria zdjęć

5 milionów złotych UM przeznaczył na budżet obywatelski

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.235.20.185). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook