Sonda

15.06.2013, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Po ostatnich kolizjach i wypadkach samochodowych w okolicy ulicy Struga, postanowiliśmy zapytać prawobrzeskich kierowców, czy czują się bezpiecznie na drogach Prawobrzeża. Oto ich odpowiedzi:

Wojciech, os. Słoneczne: - Drogi są bezpiecznie. To z kierowcami jest coś nie tak. Każdemu się spieszy, każdy musi być pierwszy. Zero jakiejkolwiek kultury jazdy. Póki to się nie zmieni, wciąż będzie dochodziło do wypadków i będą ginęli ludzie.

Piotr, os. Słoneczne: - Ja wychodzę z założenia, że wszystko jest dla ludzi. Jeśli ktoś nie ma umiaru, to nie powinien otrzymać prawa jazdy. Myślę, że do tego egzaminu powinny być dołączone testy psychologiczne. Wielu kierowców nigdy nie powinno otrzymać uprawnienia do kierowania.

Mariusz, os. Słoneczne: - Dopóki drogi na Prawobrzeżu, nie zostaną rozbudowane będzie tak jak teraz. Dlaczego nie mamy trójpasmowych ulic? Na co idą nasze pieniądze? Gdyby upłynnić ruch byłoby o wiele bezpieczniej.

Karol, os. Słoneczne: - Czy czuję się bezpiecznie? Oczywiście. Nigdy nie miałem wypadku samochodowego. Jeśli ktoś jest dobrym kierowcą, to do tego nie doprowadzi. Kolizje drogowe to naturalna selekcja, która eliminuje słabych kierowców. 

 

Odpowiedzi zbierał Przemysław Sierakowski

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.233.232.160). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.