Słoneczne z nową pętlą autobusową

21.02.2013, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Osiedle Słoneczne już niedługo może doczekać się nowej pętli autobusowej. Aktualnie trwają pracę nad odnowieniem starego już postoju dla szczecińskich środków lokomocji.

Który z mieszkańców Szczecina nie przejeżdżał chociaż raz przez pętle autobusową na osiedlu Słonecznym? Prawdopodobnie nie ma Was wielu, nie tylko mieszkańców Prawobrzeża, również Centrum miasta. Wysiadając w tym miejscu z autobusu widok może nie odstraszał, ale i nie zachęcał do ponownego pojawienia się w tej części Szczecina. Radni postanowili jednak coś zmienić i już niedługo pętla na osiedlu Słonecznym będzie jaśniała swoim blaskiem.

Od kilku dni trwają już przy niej prace. Wszystko zaczęło się od samej drogi na którą wjeżdżały autobusy. Stara, zajechana ulica, która ma ponad przeszło trzydzieści lat, powoli przechodzi do lamusa, a komfort jazdy może się już tylko poprawić. Co również ważne, wyrównanie jezdni wyeliminuje problem zahaczania środkiem transportu o wysoki krawężnik, co często zdarzało się przy starej nawierzchni.

Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego przekonuje, że zakończenie prac uzależnione jest od warunków pogodowych, które panować będą przez najbliższe tygodnie. Wymieniona zostanie również tablica informacyjna z odjazdami autobusów, która została zniszczona przez wandali.  

Autor: Rafał Czajkowski

Zdjęcia: J.S.

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (34.239.158.223). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook